Mistrzostwa X LO w tenisie stołowym

W czwartek 20 stycznia w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Najpierw zagrali panowie. Zgłoszonych było ponad 40 uczniów. Jednak sytuacja covidowa spowodowała, że bezpośrednio do zawodów zgłosiło się już tylko 28 zawodników. W 1 rundzie walka w grupach, potem system pucharowy – przegrywający odpada aż do finałów. W finale czwórka uczniów stoczyła walkę „każdy z każdym”. Wygrał poprzedni mistrz – Łukasz Ochalik z III DN na drugim miejscu także uczeń III DN – Mikołaj Bożejko, trzecim był Maksymilian Jarzębiński z I G a czwarte miejsce zajął Maciej Danielewicz I G.

Na 5 lekcji zagrały dziewczęta. Przybyło tylko 6 dziewcząt. Wygrała Oliwia Lewandowska z III AN, drugą była Emilia Żabska także III AN, trzecia Julia Pinkosz z III F i na 4 pozycji Matylda Wojakiewicz z III A.

Pierwsze trójki miały reprezentować naszą szkołę na Mistrzostwach Wrocławia w poniedziałek 24 stycznia, jednak pandemia zmusiła organizatorów – SZS, do przełożenia rywalizacji na późniejszy termin.

Wszystkim zawodnikom należą się gratulacje za udział i podjęcie walki!