Grudniowe akcje charytatywne

Grudzień to wyjątkowy czas. Serca ludzi otwierają się w sposób szczególny na innych. Również nasza społeczność szkolna, jak co roku, stanęła na wysokości zadania i obdarowała tych, którzy potrzebują ludzkiej otwartości i życzliwości. Zdecydowana większość klas naszej szkoły włączyła się w zaproponowane akcje: „Boże Narodzenie w pudełku po butach”, organizowane przez Fundację Antoni, a także zbiórkę artykułów spożywczych i środków czystości dla podopiecznych Sióstr Elżbietanek w Świętej Katarzynie. Udało się przygotować pokaźną liczbę paczek, które z pewnością ucieszą wiele osób.

Nasi wolontariusze w ramach rozwijającej się prężnie współpracy z Fundacją L’arche, pomagali w organizacji niezwykłego wydarzenia, jakim był pokaz mody, w którym modelkami i modelami były osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Gala pod hasłem „Po prostu piękni” odbyła się 11 grudnia w Muzeum Architektury. Nasi wolontariusze pomagali uczestnikom pokazu przebierać stroje i dbać o ich dobre samopoczucie. Dziewczyny prezentowały również obrazy przeznaczone do licytacji. By było to możliwe, uczniowie wcześniej musieli nawiązać z przydzieloną osobą nić porozumienia. W tym celu wolontariusze uczestniczyli w domu podopiecznych Fundacji w kilku warsztatach ozdób świątecznych oraz próbach do pokazu. Był to niezwykle cenny czas dla obu stron, czas budowania relacji z drugim człowiekiem. Zobacz film: https://vimeo.com/657565720


Wszystkim wolontariuszom oraz uczniom, nauczycielom, ich rodzicom i pracownikom szkoły, którzy włączyli się w świąteczne akcje, z serca dziękujemy.

Aneta Radomyska