Wyśmienity sukces naszego ucznia, Kuby Szarapo na MP U16 w lekkiej atletyce

Na odbywających się w Karpaczu (25-26.09.2021) Mistrzostwach Polski Młodzików (U16) w lekkiej atletyce kapitalny sukces osiągnął nasz uczeń z I C – Kuba Szarapo (na zawodach reprezentował MKS MOS Wrocław), sięgając po tytuł wicemistrza w biegu na morderczym dystansie 600m. Kuba, tuż przed Mistrzostwami zmagał się 2 tygodnie z chorobą, ale na same zawody zdołał się na tyle przygotować pod okiem trenera Jacka Skrzypińskiego, że w bardzo trudnym (z licznymi przepychankami) biegu zdobył srebrny medal poprawiając jednocześnie rekord Dolnego Śląska w swojej kategorii wiekowej wynikiem 1’24,66. Dla wyobrażenia to dwa okrążenia wokół kortów pod szkołą a każde pokonane w około 42”.

Kuba w drugim dniu zawodów brał udział wraz z kolegami z MKS MOS Wrocław w sztafecie 4x100m. Chłopcy wygrywając pierwszą serię zajęli ostatecznie 4 miejsce w Polsce.

W Karpaczu startowała także w biegu na 100m i sztafecie 4x100m nasza uczennica z I B Zofia Kadyło. Zosia odpadła w eliminacjach na 100m mieszcząc się w dwudziestce sprinterek a sztafeta dziewcząt zajęła wśród 30 ekip dziesiąte miejsce.

Już w poniedziałek po Mistrzostwach Kuba przyjął gratulacje od Pań Dyrektorek – Zofii Sztonyk-Bentkowskiej i Beaty Krywułd-Szczudło.

Do tegorocznych sukcesów Kuby należy dopisać jeszcze dwa złote medale zdobyte w Łodzi na Mistrzostwach Polski Sztafet – w sztafecie 4x200m wraz z kolegami z MKS MOS Wrocław oraz w sztafecie szwedzkiej jako reprezentanta województwa dolnośląskiego.