Finał XVII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2021

Dnia 09 kwietnia 2021 roku w naszej szkole a dokładnie na platformie MS TEAMS odbył się Finał VII Edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2021. Wszystkie etapy organizujemy wspólnie  z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Konkurs jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Prezydenta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

W finale konkursu uczestniczyli uczniowie z różnych szkół ponadpodstawowych, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie referaty, pokazy lub inne formy dokumentujące  ich własne prace związane z zainteresowaniami, fascynacjami naukowymi czy też z własnymi badaniami z dziedziny fizyki i astronomii. Prezentacje 9 finalistów konkursu oceniało jury w składzie:

Przewodniczący:

• prof. dr hab. Ewa Dębowska  – przedstawiciel Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego

Członkowie jury:

• dr hab. Agnieszka Ciżman  – z Katedry Fizyki Politechniki Wrocławskiej,
  • dr Wojciech Kamiński – z Instytutu Fizyki Doświadczalnej  na Wydziale fizyki i astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, autor zadań II etapu konkursu,
  •  dr Arkadiusz Berlicki  – z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego,

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcą  konkursu oraz nagrodę główną XVII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz  2021 otrzymał:

Jakub Dryka z I liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy,  który zaprezentował pracę na temat

„Fizyka na rowerze… spotkać można nader często”

LAUREATAMI zostali:

Michał Rząsa z Liceum Ogólnokształcącego Nr XIV we Wrocławiu,

Barbara Parzonka z Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Oławie,

Błążej Zdobylak  z Liceum Ogólnokształcącego Nr XIV we Wrocławiu,

Jakub Dryka otrzymał  INDEKS POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ oraz INDEKS STUDENTA WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO  na kierunkach: astronomia, fizyka oraz fizyka techniczna oraz nagrody książkowe i rzeczowe m.in. tablet graficzny ufundowany przez Politechnikę Wrocławską i telefon Xiaomi ufundowany przez Departament Edukacji.

Wszyscy pozostali laureaci  otrzymali INDEKS STUDENTA WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO na kierunkach: astronomia, fizyka oraz fizyka techniczna oraz nagrody rzeczowe m.in. słuchawki bezprzewodowe JBL ufundowane przez Departament Edukacji i książkowe.

Zofia Trojan z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej otrzymała nagrodę publiczności      (Słuchawki JBL ufundowane przez Departament Edukacji) .

Tytuł finalisty otrzymali:

Zofia Trojan – Akademickie Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej, Wrocław

Adam Bioły – Liceum Ogólnokształcące Nr X, Wrocław

Bartłomiej Ruszaj  – I Liceum Ogólnokształcące  im. Juliusza Słowackiego, Oleśnica

Julia Świerczok – Liceum Ogólnokształcące Nr I, Oława

Krystian Rychliński – Elektroniczne Zakłady Naukowe, Wrocław

Wszystkim laureatom i finalistom konkursu serdecznie gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a  nauczycielom i pracownikom uczelni za ciężką i sprawną pracę.

Małgorzata Kajser – Stysiak