Czworo uczniów LOX laureatami Ligi IX UMO!

Do ostatniego momentu trwała rywalizacja 160 uczniów w Lidze IX Uniwersytetu Młodego Odkrywcy organizowana przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu. Filip Jędraszek, uczeń klasy IC został zwycięzcą Ligii IX Uniwersytetu Młodego Odkrywcy, natomiast Ida Stuczyńska, uczennica klasy IC zajęła III miejsce.

W kursie krytyczne myślenie laureatką została Julia Płoskońska (kl. IG).

W kursie SQL laureatką została została Katarzyna Szymak (kl. 1D).

Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz cząstkową ocenę celującą z matematyki i informatyki . Zwycięzca całej Ligi otrzymał Słuchawki nauszne JBL Live 650BTNC o wartości ok. 600 zł oraz dyplom, puchar, koszulkę UMO.

Zwycięzcy poszczególnych kursów: SQL, Krytyczne myślenie otrzymali głośniki mobilny JBL Charge 4 o wartości ok. 500 zł.

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję!

Monika Dudek

 

Laureaci tak oto opisuję swoją przygodę z UMO:

Udział w projekcie pozwolił mi poznać, a przede wszystkim odkryć świat informatyki. Dotychczas nie miałem do czynienia z programowaniem. Kursy zostały świetnie przygotowane, pozwoliły uczestnikowi zapoznać się, nauczyć nowych języków  programowania, niezależnie od tego na jakim poziomie zaawansowania wcześniej się znajdował. Nie tylko uczą, rozwijają umiejętność logicznego myślenia, ale są również świetną alternatywą na spędzenie wolnego czasu – chociaż niektóre zadania wymagały nieco większej uwagi. Uczestnictwo w kursach przygotowanych przez UMO uczy cierpliwości, wytrwałości i pozwala sprawdzić swoje umiejętności, wiedzę, bądź dopiero ją nabyć. 

Przyszły uczestniku, nie wahaj się, warto stawiać sobie cele i podejmować wyzwania!

Filip Jędraszek, kl. IC

 

Ponad miesiąc temu ukończyłam wszystkie trzy kursy, które oferowała IX Liga UMO. Udało mi się wypełnić je w około cztery dni.

Największą przyjemność sprawił mi kurs SQL, który przebiegł naprawdę przyjemnie i dzięki niemu, ciekawie było zarządzać bazą danych. Krytyczne Myślenie i kurs Java były niemalże równe, także przy nich mogłam w produktywny sposób spędzić wolne chwile. Wiele z zadań, które zawierały było interesujące, ale też zabawne. Uczestnictwo w Lidze UMO dało mi dużą satysfakcję i umożliwiło zdobycie wiedzy. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w następnej lidze, z własnego doświadczenia mówię, że to naprawdę dobra zabawa, a w dodatku nauka.

Ida Stuczyńska, kl. 1C

 

W lutym 2021 r. wzięłam udział w konkursie realizowanym w ramach projektu Uniwersytet Młodego Odkrywcy pt. Krytyczne myślenie. Jestem uczennicą klasy 1 i jest to mój pierwszy konkurs w LO10. Formuła projektu i proponowane zadania były wyzwaniem, ale też przyjemnością, ponieważ były ciekawe i faktycznie zmuszały do krytycznego myślenia. Fajnie, że szkoła uczestniczy w takich projektach i mamy możliwość zdobywać nowe doświadczenia.

Julia Płoskońska, kl. 1G

 

Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział UMO. Od kilku lat rozwijam swoje umiejętności w dziedzinie programowania dlatego z chęcią spróbowałam swoich sił w kurcie SQL. Zadania były ciekawe i zrobione w taki sposób, że łatwo było rozwinąć wiedzę na temat tego języka. To było interesujące doświadczenie i cieszę się, że udało mi się wygrać ponieważ różnice na czołowych miejscach były minimalne. Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu. Dzięki UMO mogłam choć część wolnego czasu wykorzystać na naukę nowych rzeczy.

Katarzyna Szymak, kl. 1D