Walentynki artystycznie

Drodzy Czytelnicy!

     Zbliżają się Walentynki 2021! Święto to, lubiane czy nie, na każdym „wymusza” obowiązek randki. Można ją spędzić klasycznie w ramionach ukochanej osoby lub w tłumie ludzi wiwatujących na cześć miłości! Można iść do kina… do kawiarni… Tak, tylko że w tym roku klasycznie się nie uda, bo wszystko, co normalne, jest zabronione.

     Dystans! Dezynfekcja! Maseczka! To hasła, których bezwzględnie musimy przestrzegać, aby jak najszybciej wrócić do normalności. Co zatem z walentynkową randką, gdy bliski kontakt grozi zakażeniem, kina i kawiarnie zamknięte, a śniegu po kolana?

     Mamy dla Was świetną propozycję! Umówcie się na randkę w ciemno z książką! Jak to zrobić? Wystarczy przyjść do biblioteki szkolnej i wybrać sobie książkę – niespodziankę szczelnie zapakowaną w papier. Nie znacie tytułu ani autora, nie wiecie, co to za gatunek. W domu rozpakowujecie i… dajecie szansę książce, której może sami nigdy byście nie wybrali, a ona okazała się ciekawa, wciągająca, poszerzająca Wasze czytelnicze horyzonty! I to jest udana randka! Przynajmniej w czasie pandemii.

     Na tych, którzy boją się zaryzykować, czekają romanse wszech czasów: dawne („Wichrowe wzgórza” Emily Bronte czy „Tessa d’Urberville” Thomasa Hardy`ego) i współczesne („Love, Rosie” Cecelii Ahern czy „Dla Ciebie wszystko” Nicholasa Sparksa), polskie („Pestka” Anki Kowalskiej czy „Tristan 1948” Marii Kuncewiczowej) i światowe („Love Story” Ericha Segala czy „Czekolada” Joanne Harris).

     Rozmyślaniom o miłości sprzyja też dobra muzyka. W poprzednich latach Utalentowana Dziesiątka zapraszała Was na koncerty np. „Najpiękniejsze piosenki z filmów o miłości”. W tym roku Sara Kotowska wzięła udział w Międzyszkolnym Koncercie Walentynkowym pt. „Miłość Ci wszystko wybaczy”(oczywiście online). Specjalnie dla Was jej nagranie.

Wszystkim zakochanym: w ludziach, książkach… i innych fajnych sprawach życzymy udanych walentynek, zdrowia, radości i duuuuużo miłości!

Bibioteka Szkolna