Magda Czajkowska i Weronika Szymańska z kl. 1D zostały laureatkami Ligii VIII UMO!

Liga VIII Uniwersytetu Młodego Odkrywcy organizowana przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu została rozstrzygnięta. Magda Czajkowska (kl. 1D) została zwyciężczynią Ligii VIII Uniwersytetu Młodego Odkrywcy, a Weronika Szymańska (kl. 1D) została laureatką kursu „Krytyczne myślenie”. Spośród 160 uczestników tylko 3 osoby zostały nagrodzone.  Dziewczyny otrzymały nagrody w formie bonów o wartości 400zł oraz cząstkową ocenę celującą z matematyki.

Gratuluję wytrwałości, kreatywności i zdobytej wiedzy!

Monika Dudek

Laureatki tak oto opisuję swoją przygodę z UMO:

Ponad miesiąc temu zdecydowałam się wziąć udział w projekcie UMO. Projekt ten dotyczyły dwóch tematów: krytycznego myślenia oraz SQL.  Były one  bardzo wciągające, a w szczególności te w kursie SQL. Historia, która była tam zawarta pozwoliła mi do końca, z ciekawością ukończyć kurs. Dzięki uczestnictwie w VIII Lidze UMO zdobyłam dużo przydatnej wiedzy oraz w pożyteczny sposób spędziłam wolny czas. Gdybym jeszcze raz mogła podjąć wyzwanie udziału w projekcie, to na pewno bym skorzystała. Była to dla mnie interesująca, pełna zabawy, a zarazem doświadczająca przygoda.

Magda Czajkowska

Dzięki temu konkursowi miałam okazję nauczyć się podstaw języka SQL oraz poszerzenia krytycznego myślenia. Kurs SQL umożliwił mi zapoznanie się z podstawami języka i możliwość rozwoju w tym kierunku, a w nauce bardzo pomogła fabuła. Natomiast zadania z krytycznego myślenia poprzez swoją nietypową treść umożliwiły mi rozwinąć swoje myślenia w sposób racjonalny. Oby dwa kursy były ciekawe, a niektóre zadania nawet mnie rozśmieszyły. Po poświęceniu wolnego czasu otrzymanie takiej nagrody naprawdę mnie usatysfakcjonowało.

Weronika Szymańska

Zapraszam uczniów do wzięcia udziału w Lidze IX UMO. Więcej szczegółów w dzienniku Librus.