„Bądź jak Movie Star” – wyniki konkursu fotograficznego

          Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki Powiatowego Konkursu Fotograficznego dla szkół podstawowych i średnich pt. „Bądź jak Movie Star”, którego celem było uczczenie 110 rocznicy istnienia kina we Wrocławiu. Konkurs odbył się pod patronatem Dolnośląskiego Centrum Filmowego, Liceum Ogólnokształcącego nr X i Szkoły Podstawowej nr 8.

          W sumie nadesłano 76 fotografii konkursowych: 47 ze szkół podstawowych i 29 ze szkół średnich (licea nr: I,III,V, VII, X, XVII, Liceum Służb Mundurowych i zespoły szkół nr: 1, 3). Prace oceniało jury w składzie: historyk sztuki Jadwiga Jasińska-Sadura, koordynator do spraw edukacji w DCF Katarzyna Jańska, fotograf Paweł Gaj i organizatorki – polonistki Iwona Polak i Katarzyna Łaszkiewicz. Zachwyt jurorów wzbudziły profesjonalnie przygotowane kostiumy i charakteryzacje. Punkty były też przyznawane za dobór tła, nastrój uchwycony na zdjęciu i szczególny, sugestywny wyraz twarzy czy gest fotografowanych postaci. Wszyscy uczestnicy konkursu udowodnili, że kochają sztukę filmową i tzw. „kultowe postaci i sceny filmowe” są im bliskie.

          Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom, dziękujemy wszystkim uczestnikom. Każde zdjęcie było na swój sposób interesujące i wartościowe, a jurorzy mieli ogromną przyjemność w oglądaniu ich.

Z uwagi na czas niesprzyjający spotkaniom publicznym wręczenie nagród odkładamy na czas nieokreślony. O finale połączonym z wystawą fotografii poinformujemy szkoły i uczestników.

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„BĄDŹ JAK MOVIE STAR”

I MIEJSCE MARTA WITKOWSKA LO NR X („Alicja w Krainie Czarów”)

II MIEJSCE ADAM MAJCHROWSKI LO NR III (Marlena Dietrich)

III MIEJSCE EX AEQUO

WERONIKA FATER LO NR XVII („Czarny łabędź”)

ANNA HUK LO NR XVII („Gnijąca panna młoda”)

WYRÓŻNIENIA:

ADAM SZYSZKA LO NR V („Ojciec chrzestny”)

TYMOTEUSZ WOŁOWIEC LO NR V („Pulp Fiction”)

ALICJA GŁUCH LO NR X („To”)

ALEKSANDRA SOKOŁOWSKA LO NR X („Zakochany kundel”)

ADRIANA OPAS LO NR I („Rodzina Adamsów”)

MARIA GASZEWSKA-TEIXEIRA LO NR V („Śniadanie u Tiffany`ego”)

 

Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy!

Katarzyna Łaszkiewicz

(organizatorka konkursu dla szkół średnich)