Narodowe Święto Niepodległości 2020

          Szanowni Państwo! Jutro 11 listopada, dzień święta narodowego, w którym radujemy się z odzyskanej 102 lata temu niepodległości. W tym roku nie będziemy maszerować w pochodach, nie będziemy brać udziału w uroczystych apelach i akademiach. Nie będzie w naszej szkole patriotycznego koncertu Utalentowanej Dziesiątki. Święto Niepodległości będzie miało kameralny charakter, odbędzie się w naszych domach i w naszych sercach.

          O tym, że uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr X zawsze cechowały  uczucia patriotyczne, szacunek do historii i jej bohaterów, nikomu nie trzeba przypominać. Dowodem na to jest udział w konkursach, projektach, koncertach, których tematem była miłość do Ojczyzny. W związku z tym przypominamy Wam dzisiaj pracę literacką Mateusza Korniaka, który w 2014 roku wziął udział w VII edycji organizowanego przez naszą szkołę Powiatowego Konkursu Literackiego X LO i Muzeum Narodowego i zajął I miejsce w kategorii literatura. Tematem konkursu były „Wrocławskie cmentarze, które umierają w naszej niepamięci”. Mateusz był wtedy uczniem klasy 2B humanistycznej, a jego opiekunką artystyczną była pani Małgorzata Jakubek.

          Dziś Powiatowy Konkurs Literacki  X LO i Muzeum Narodowego szykuje się do XIV edycji, ale praca Mateusza Korniaka pt. „Płot na Osobowickim” nie zatarła się w pamięci jurorów i organizatorów konkursu. Przeczytajcie…

Katarzyna Łaszkiewicz

„Płot na Osobowickim” – Mateusz Korniak