Indywidualne Mistrzostwa Wrocławia w Biegach Przełajowych

W piątek 02.10.2020r. tradycyjnie na Morskim Oku odbyły sie przełaje. Tym razem Indywidualne Mistrzostwa Wrocławia. Naszą szkołę reprezentowało 6 dziewcząt: Joanna Banasiak 2en, Martyna Szewczyk 2a, Paulina Zdanowicz 2a, Joanna Jureczko 1c, Julia Żyła 1a, Anastazja Pasikowska 1b (pełny skład w czasie COVID) oraz jeden mężczyzna – Mateusz Kępa 2a. Start należy zaliczyć do udanych.
Dziewczęta zajęły 9 miejsce na 22 drużyny. Chłopcy – z jedynym startującym zawodnikiem z X LO – 18 miejsce na 23 drużyny Najlepszy wynik wsród naszych zawodniczek uzyskała Joanna Banasiak, która uplasowała się na 11 pozycji.
Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, którzy mieli odwagę zmierzyć się z niepewną aurą oraz własnymi słabościami i mocnymi rywalami.

W trakcie zawodów miało również miejsce podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół wrocławskich za ubiegły sezon, gdzie X LO zajęło VIII premiowane miejsce.