Kryształowe słuchowisko – „Kryształowy Koliber”

Kryształowe słuchowisko

„Kryształowy Koliber” jest to wielopłaszczyznowy projekt, powstały dzięki zaangażowaniu młodzieży oraz uprzejmości Pani Zofii Bentkowskiej – Sztonyk, dyrektorki Liceum Ogólnokształcące nr X we Wrocławiu, dzięki której udostępnione zostały nam sale, w których mogliśmy odbywać próby. Naszym pierwotnym pomysłem było stworzenie charytatywnego musicalu-fantasy, jednak z każdą kolejną próbą dzięki kreatywności i różnorodności grupy rodziły się coraz to nowe pomysły, które z chęcią wprowadzaliśmy w życie. W ten sposób powstały m.in. galeria zdjęć aktorów, digibook z grafikami czy nawet własna kolekcja ubrań i gadżetów.

Wszystko zaczęło się w D06 – w sali, w której odnaleźliśmy potencjał dobrego artystycznego wnętrza. To tam mogliśmy przygotowywać musical krok po kroku, ujawniała się nasza kreatywność, zaczęliśmy poznawać się również od strony prywatnej. Z pewnością owocem tego wszystkiego będzie nie tylko udany spektakl, ale i również wspaniałe przyjaźnie, które zostaną na lata.

Tworzyliśmy więc, działaliśmy… I wtedy spadł na wszystkich kryzys. Nie poddaliśmy się!  Kwarantanna nie dość, że nie podcięła nam skrzydeł, to wręcz przyczyniła się do stworzenia naszego kolejnego dzieła – słuchowiska. Tak zaczęły się też nasze przygotowania online. Obecnie jesteśmy w trakcie nagrań, które realizujemy w profesjonalnym studiu nagrań. Jak nam idzie? Myślę, że lepiej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać – szczególnie uwzględniając warunki, w jakich przyszło nam się do nagrań przygotowywać. Lada dzień będziemy już na finiszu nagrania słuchowiska oraz większości piosenek na płytę. Przed nami jeszcze próby i nagrania chóru i… płyty będą gotowe! A co w tym wszystkim jest dla nas najpiękniejsze, to fakt, że marzenia o nagraniu własnej płyty już dalej nie są jedynie marzeniami, a stały się realne jak nigdy dotąd. Już teraz chcielibyśmy zachęcić wszystkich do zapoznania się z naszą pracą, której owoc pojawi się w sprzedaży we wrocławskich sklepach już 20-go sierpnia br.

„Kryształowy Koliber” opowiada historię Gospodarza, który wraz ze swoją żoną prowadzą herbaciarnię, dając okolicznym mieszkańcom chwilę wytchnienia pośród codziennych trosk. Pewnego dnia w życiu Gospodarza pojawia się tajemniczy młodzieniec – Artur – pozostawiając po sobie rzeźbę kryształowego kolibra, a także pewną przestrogę. Czy Gospodarz dotrzyma złożonej przysięgi? Czy da się zwieść pokusie bogactwa zaoferowanego mu przez Władcę Ognia? Jaką magię kryje w sobie magiczny ptak? I kim tak naprawdę jest Artur? Tego wszystkiego dowiecie się na spektaklu oraz ze słuchowiska, do których już teraz serdecznie zapraszamy!

 Agnieszka Jarmułowska
(dyrygentka i koordynatorka muzyczna)