XIII Powiatowy Konkurs Literacki X LO i Muzeum Narodowego- wyniki

WIELKA NAGRODA WROCŁAWIA – MAGNUM PRAEMIUM WRATISLAVIA

„POD WIEŻĄ, NA WIEŻY, Z WIEŻY…CZYLI HISTORIE, TAJEMNICE I UROKI ZABYTKOWYCH I NOWYCH WROCŁAWSKICH DRAPACZY CHMUR”

Ogłaszamy wyniki XIII Powiatowego Konkursu Literackiego X LO i Muzeum Narodowego!

W tegorocznej edycji konkursu, którego tematem były wrocławskie wieże wzięło odział 24 uczniów z 8 wrocławskich liceów: nr I, nr III, nr IV, nr V, nr VII, nr X, nr XII i nr XVII. W swoich pracach snuli niesamowite historie z wieżą w tle albo w roli głównej. Absolutnym hitem w Waszych wyborach była wieża ciśnień na ul. Wiśniowej! Najbardziej romantyczne historie rozgrywały się w nieistniejącej już wieży widokowej Cesarza Wilhelma w Lasku Osobowickim, a najkrwawsze horrory w „sedesowcach” przy Placu Grunwaldzkim. Oprócz tego wybieraliście SkyTower, Kredkę i Ołówek, wieżę cisnień przy Daniłowskiego, wieżę ratuszową i matematyczną, Mostek czarownic i Katedrę św. Jana Chrzciciela.

Wspaniale się czytało, ale tym gorzej wybierało tych kilka prac do wyróżnienia. Jurorzy przyznali nagrody w dwóch kategoriach.

W kategorii proza:

I m. Klaudia Fryzowska z LO nr XII (opiekun artystyczny p. Halina Jędrychowska)

II m. Maciej Wajda z LO nr IV (opiekun artystyczny p. Dorota Żytkiewicz)

III m. Iga Tyras z LO nr XII (opiekuna brak)

Wyróżnienie: Katarzyna Emerych z LO nr V (opiekun artystyczny p. Anna Molasy), Letycja Sobańska z LO nr I (opiekun artystyczny p. Dorota Guzikowska), Julia Eilmes z LO nr XVII (opiekunki  artystyczne p. Jolanta Nogaj i p. Lucyna Grochocka)

W kategorii poezja:

I m. ex aequo Aleksandra Raczyńska z LO nr III (opiekun artystyczny p. Justyna Paluch)

Mateusz Nosek z LO nr XII ( opiekun artystyczny p. Magdalena Gumienny-Nowak)

II m. Maja Majewska z LO nr V (opiekun artystyczny p. Anna Molasy)

III m. Natalia Piotrowska z LO nr X (opiekun artystyczny p. Ewa Obara-Grączewska)

Wyróżnienie: Maja Zarębska z LO nr VII (opiekun artystyczny p.Justyna Paluch), Julia Mazur z LO nr III(opiekun artystyczny p.Justyna Paluch).