XVI EDYCJA OTWARTEGO MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FIZYCZNEGO IM. BOŻENY KORONKIEWICZ 2020 – PODSUMOWANIE II ETAPU

   Dnia 26 lutego 2020 roku w naszej szkole odbył się II etap XVI edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2020. Kolejny raz jesteśmy organizatorami tego wydarzenia, które przygotowujemy wspólnie z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Konkurs jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Prezydenta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

                W II etapie konkursu uczestniczyli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa dolnośląskiego, którzy zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez Pana dr Wojciecha Kamińskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego. Koordynatorami części pisemnej konkursu byli:

 • Pani mgr Paulina Peksa z Politechniki Wrocławskiej,
 • Pan dr Wojciech Kamiński z Uniwersytetu Wrocławskiego,

                Uczestnicy konkursu po zmaganiach konkursowych wraz z uczniami z naszej szkoły wysłuchali wykładu:  Fizyka sportu  prowadzony przez dr hab. Adama Sieradzkiego   z Katedry Fizyki Doświadczalnej Politechniki Wrocławskiej.

Jury konkursu wyłoniło 9 finalistów, którzy przystąpią do etapu ustnego 26 marca.

Finalistami XVI edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz zostali:

 • Filip Szczebak – Liceum Ogólnokształcące Nr XIV, Wrocław
 • Tomasz Szafran –Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Adama Mickiewicz, Wrocław
 • Jakub Kopystiański – Liceum Ogólnokształcące Nr XIV, Wrocław
 • Szymon Śliwiński – I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego, Oleśnica
 • Michał Zychla – Akademickie Liceum Politechniki Wrocławskiej, Wrocław
 • Łukasz Łyżwa – II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, Dzierżoniów
 • Klaudia Jaworek – Liceum Ogólnokształcące nr I, Oława
 • Eryk Purzyc –  Liceum Ogólnokształcące Nr IX, Wrocław
 • Izabela Michalak- Liceum Ogólnokształcące nr I, Oława

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a uczniom klasy II E, nauczycielom i pracownikom uczelni za ciężką i sprawną pracę.

Finalistom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wraz z nauczycielami i delegacjami 26 marca na finał.

Małgorzata Stysiak (organizator konkursu)