XIII Powiatowy Konkurs Literacki X LO i Muzeum Narodowego

XIII Konkurs Literacki

pod patronatem

X LO i Muzeum Narodowego we Wrocławiu

„Pod wieżą, na wieży, z wieży…czyli historie, tajemnice i uroki zabytkowych i nowych wrocławskich drapaczy chmur”

Zapraszamy uczniów szkół średnich  Wrocławia  do udziału w XIII edycji Powiatowego Konkursu Literackiego X LO i Muzeum Narodowego.

Tegorocznym tematem wszystkich konkursów wchodzących w skład XII edycji Magnum Praemium Wratislaviae są wrocławskie wieże, wieżyczki i inne wieżowce.

Każdy  wrocławianin  ma w pamięci przynajmniej jeden pejzaż naszego miasta z wieżą w tle. Niektórzy lubią ten widok, innym wieża przeszkadza, a jeszcze inni rozmyślają nad jej historią, przeznaczeniem lub mieszkańcami.

Właśnie o  historie związane z wrocławskimi wieżami prosimy Was w tym roku. Zadrzyjcie wysoko głowy, spójrzcie, jak na tle nieba błyszczą kopuły, maszty, kogutki, krzyże, wiatrowskazy i…puśćcie wodze fantazji…

Pamiętajcie, aby wybrany przez Was obiekt miał swój prawdziwy adres, wiek, architekta i przeznaczenie. Reszta zależy od  Waszej wyobraźni.

Na prace konkursowe czekamy do 4 marca 2020 r. Regulamin w załączeniu.

ZASADY KONKURSU

Forma literacka dowolna, ilość stron ograniczona do czterech formatu A4 (czcionka 12,Times New Roman), w przypadku poezji: od jednego do trzech  tekstów. Prosimy dodać zdjęcie wybranego obiektu (nie podlega ocenie).

W skład jury wchodzą: historycy sztuki, pracownicy działu oświatowego Muzeum Narodowego we Wrocławiu – pan Grzegorz Wojturski i pan Michał Pieczka, wrocławska poetka i bibliotekarz w III LO – Justyna Paluch, polonistka Iwona Polak oraz organizatorka konkursu: polonistka/ bibliotekarz  X LO – Katarzyna Łaszkiewicz.

1. W konkursie biorą udział uczniowie szkół średnich.
  2. Każdy uczestnik ma prawo do konsultacji z pracownikiem Działu Oświatowego Muzeum Narodowego.
  3. Pracę konkursową może przesłać nauczyciel lub uczeń.
  4. Pracę należy opatrzyć pseudonimem artystycznym, podając w zaklejonej kopercie dokładny adres szkoły, imię i nazwisko opiekuna artystycznego oraz imię, nazwisko i telefon kontaktowy autora.
  5. Termin nadsyłania prac upływa 4 marca 2020 r. Nasz adres: Liceum Ogólnokształcące nr X, ul. Piesza 1, 51-109 Wrocław. Na kopercie prosimy umieścić hasło: Konkurs Literacki X LO i Muzeum Narodowego.
  6. Ogłoszenie wyników nastąpi 8 kwietnia 2020 r. o godz. 11.00 w Muzeum Narodowym.
  7. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymają zaproszenie na finał konkursu, który odbędzie się w Muzeum Narodowym.
  8. Organizatorzy gwarantują finalistom nagrody.
  9. Prace nadesłane na konkurs mogą być wykorzystane w publikacjach.

Konkurs bierze udział w XII edycji „Magnum Praemium Wratislaviae” („Wielka Nagroda Wrocławia”2019/2020).

Organizatorka  konkursu:

Katarzyna Łaszkiewicz