Wrocławska Liga Koszykówki 2019/20

Już ruszyła Wrocławska Liga Koszykówki SPP – drużyna męska na starcie!

W dniu 24.10.2019r. reprezentacja X LO pod opieką pana Krzysztofa Otwinowskiego, rozpoczęła zmagania we Wrocławskiej Lidze Koszykówki. W pierwszej kolejce LO X trafiło na zespół z LO VII. Spotkanie rozegrano na sali przy ul Kruczej. Od początku, mecz stał na wyrównanym poziomie, zespoły grały kosz za kosz, dało to nam prowadzenie po pierwszych 10 minutach 11:10. Niestety w grze naszych zawodników wkradło się rozluźnienie, które wykorzystali zawodnicy z LO VII i mimo starań na przerwę schodziliśmy z 9 pkt stratą. Po przerwie rzuciliśmy się do odrabiania strat, Marek Mitman (26pkt) wziął ciężar gry na siebie, trafił 6 punktów z rzędu, wynik oscylował w okolicach remisu, lecz na niewiele się to zdało, ponieważ rywale odpowiedzieli celnymi rzutami za 3pkt i po 3kw wciąż mieliśmy  7pkt straty. 4 kwarta to ponowna walka kosz za kosz, celne dwie trójki Jakuba Zaremba (12pkt), nie wystarczyło to jednak na zwycięstwo w tamtym meczu. Mecz zakończył się wynikiem 44:52 dla gospodarzy. Punktowali dla nas: Mitman 26, Zaremba 12, Tabisz 4, Puch 2.

04.11.2019 na swoje zmagania zaprasza drużyna dziewcząt, które u siebie podejmą drużynę VII LO.