Świat poza mną jest bardzo interesujący… XIX Ogólnopolski Turniej Reportażu im. Wandy Dybalskiej

Wyrażamy opinie, nie zgadzamy się ze światem i ludźmi. Niektórych z nich podziwiamy, innym współczujemy. Niejeden nosi w sobie tajemnice. Może dlatego właśnie warto opisać PRAWDZIWĄ HISTORIĘ, czyli zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest napisanie reportażu!

Po raz dziewiętnasty rusza Ogólnopolski Turniej Reportażu im. Wandy Dybalskiej organizowany przez LO nr X. Odważ się wyjść poza własny ciasny światek, rusz do ludzi i ich spraw, oderwij się od ekranów, by poszukać ŻYCIA. Oto kilka kroków do sukcesu (bo nagrody są cenne!):

1) znajdź temat, pozbieraj o nim jak najwięcej informacji;

2) zaplanuj kompozycję, wymyśl tytuł, śródtytuły;

3) napisz REPORTAŻ (nie: wywiad, sprawozdanie, relację) i przynieś go swojej polonistce lub do B108;

4) pracę przygotuj zgodnie z regulaminem turnieju, pamiętaj o formularzu zgłoszeniowym – a wszystko znajdziesz na stronie konkursu: turniejreportazu.pl i stronie facebookowej;

5) ten punkt można potraktować jako pierwszy: na stronie turnieju opublikowane są nagradzane teksty laureatów oraz podpowiedzi jurorów.

I jeszcze jedna wskazówka od autorki konkursu: nie musisz być prymusem, olimpijczykiem, by pisać i zwyciężać. Wystarczy myśleć, obserwować i przede wszystkim… spróbować. Serdecznie każdego do tego namawiam!

Ewa Obara-Grączewska