Podsumowanie obozu naukowego klas II C i III A

W dniach 23- 27 września klasa 3a oraz klasa 2c udały się na obóz naukowy do nadmorskiej miejscowości Stegna.
W czasie obozu uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, warsztatach i wykładach  związanych z materiałem geografii i biologii rozszerzonej oraz z elementami ekologii.
Pierwszego dnia, zaraz po przyjeździe i zakwaterowaniu w ośrodku, odbyły się zajęcia terenowe na których uczniowie mieli okazję usłyszeć i zobaczyć nietoperze. Następnie klasy mogły wysłuchać wykładu z prezentacją o rodzajach nietoperzy i ich zwyczajach. Przez kolejne dni, klasy wzięły udział w zajęciach z entomologii oraz ekologii Morza Bałtyckiego, połączonych z prezentacją i quizami. W jednym z dni obozu uczestnicy wycieczki udali się na cały dzień do Oceanarium w Gdyni na niezwykle ciekawe zajęcia laboratoryjne dotyczące chemii wody oraz fauny i flory Morza Bałtyckiego. Po zajęciach grupa udała się zwiedzenie starówki Gdańska.
Innym ciekawym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikami niesamowitego rezerwatu kormoranów w miejscowości Kąty Rybackie.
Dodatkowo podziwialiśmy krajobraz krainy geograficznej Żuławy Wiślane oraz nadmorskich wydm.

Wyjazd odbył się pod opieką pani Urszuli Bagińskiej – Krawiec, pani Agnieszki Dudy, pani Agnieszki Markowskiej oraz pani Małgorzaty Juźwin.