FINAŁ XII POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO LO X I MUZEUM NARODOWEGO

W środę 5 czerwca 2019 r. w Muzeum Narodowym odbył się finał XII konkursu literackiego, który nasza szkoła organizuje we współpracy z pracownikami oświatowymi muzeum. Uczestników spotkania powitał dyrektor muzeum dr hab. Piotr Oszczanowski, który gratulował uczniom talentu i zapału do pracy twórczej. Wice dyrektor X LO pani Ewa Piwnik podziękowała muzealnikom za wieloletnią współpracę.  Temat konkursu nawiązywał do komunikacji miejskiej Wrocławia i brzmiał: ”Jadę przez Wrocław tramwajem…i czekam, co się wydarzy…” W programie tradycyjnie pojawił się wykład historyka sztuki pani Jadwigi Jasińskiej-Sadury, tym razem  na temat motywu podróży w sztuce, było także zwiedzanie sal muzealnych z kustoszami: panem Grzegorzem Wojturskim i panem Michałem Pieczką. Pani Katarzyna Łaszkiewicz – organizatorka konkursu i przewodnicząca jury podsumowała 12. edycję, akcentując  różnorodność prac i bogactwo treści. Całość prowadziła Julia Pamuła z 2B, a akcenty muzyczne stawiali zwycięzcy tegorocznych konkursów wokalnych: Marta Biszko z 2E, Aleksandra Pęcherz z 2C i tegoroczny maturzysta Tomasz Lepczak. Dekorację stanowiło zdjęcie pt. „Przystanek: Mrok” Katarzyny Ćwikły z 2A,które wygrało w konkursie „Wrocław na fotografii”.

Laureaci 2019

Kategoria proza

I m. Hanna Stefańska LO Sióstr Urszulanek

II m. Wiktoria Gawrońska LO nr III

III m. ex aequo Natalia Piecyk LO nr I i Maja Chrzanowska LO nr X (opiekunem Mai jest pani Małgorzata Jakubek)

Wyróżnienia: Andrzej Michałek LO przy Politechnice Wr., Natalia Mendel LO nr XVI, Maciej Wajda LO nr IV, Agnieszka Pisarek LO nr X (opiekun: pani Małgorzata Jakubek)

Kategoria poezja

I m. Julia Stryszewska LO nr III

II m. ex aequo Aleksandra Rostkowska LO nr XVII i Paulina Pawlicka LO nr IV

III m. Agnieszka Listwan LO nr VII

Organizatorzy gratulują laureatom, dziękują wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom i zapraszają za rok.