Sukces Karoliny Fedunkiw z klasy III B w konkursie recytatorskim „Współczesna poezja niderlandzka w przekładzie Jerzego Kocha”

Tegoroczna maturzystka, Karolina Fedunkiw z klasy III B, zdobyła wyróżnienie w konkursie recytatorskim „Współczesna poezja niderlandzka w przekładzie Jerzego Kocha”. Konkurs został zorganizowany dla uczniów wrocławskich liceów ogólnokształcących przez Katedrę Filologii Niderlandzkiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Recytatorów oceniało jury w składzie:

• prof. dr hab. Jerzy Koch (UAM), przewodniczący,
  • prof. zw. dr hab. Stefan Kiedroń – kierownik Katedry Filologii Niderlandzkiej,
  • dr Joanna Skubisz – pełnomocnik Kierownika Katedry ds. Nauki i Rozwoju,
  • Alicja Marszał – Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki,
  • Klaudia Oleksiak – Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki

Konkurencja była bardzo silna. W konkursie wzięło udział aż 30 recytatorów z wrocławskich liceów. Uczestnicy prezentowali wybrany utwór ze współczesnej poezji niderlandzkiej. Oprócz Karoliny naszą szkołę reprezentowała także Marta Biszko z kl. II E. Konkurs odbył się 8 kwietnia 2019 r. w Ośrodku Kultury Niderlandzkiej. Opiekunem artystycznym recytatorek była pani Małgorzata Jakubek.

Małgorzata Jakubek