SUKCES W MAGNUM PRAEMIUM WRATISLAVIAE

24 maja 2019 na uroczystej gali w Zespole Szkół Logistycznych we Wrocławiu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów organizowanych w ramach XI Powiatowego Projektu „Magnum Praemium Wratislaviae.

Już po raz kolejny drużyna z naszej szkoły zdobyła wysokie miejsce w konkursie o Wrocławiu w języku angielskim.

Uczniowie z klasy II e   –  Weronika Domczewska, Karol Małecki i Bartosz Kargulewicz zajęli II miejsce w VII Powiatowym Konkursie o Wrocławiu w języku angielskim „My Wroclaw – Wroclaw on rails  – Wrocław na szynach.  W tym interdyscyplinarnym konkursie uczniowie musieli wykazać się doskonałą znajomością języka angielskiego oraz wiedzą historyczną dotyczącą naszego miasta.  Drużyna miała za zadanie przygotować prezentację w języku angielskim na temat wybranego wrocławskiego dworca,  ponadto uczniowie tłumaczyli tekst z języka angielskiego na polski oraz rozwiązywali quiz wiedzowy dotyczący historii i rozwoju kolejnictwa we Wrocławiu.  Z wszystkimi zadaniami poradzili sobie bardzo dobrze.  Opiekunem drużyny była p. Agnieszka Markowska.

 Gratuluję i życzę dalszych sukcesów,

 Agnieszka Markowska