Gala finałowa XV edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2019

W dniu 03 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbył się Finał IV Edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2019. Wszystkie etapy organizujemy wspólnie  z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Konkurs jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Prezydenta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

W finale konkursu uczestniczyli uczniowie z 10 szkół pondgimnazjalnych , którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie referaty, pokazy lub inne formy dokumentujące  ich własne prace związane z zainteresowaniami, fascynacjami naukowymi czy też z własnymi badaniami z dziedziny fizyki i astronomii. Prezentacje 10 finalistów konkursu oceniało jury w składzie:

Przewodniczący:  mgr Helena Nazarenko – Fogt – wieloletni nauczyciel fizyki w LO nr X oraz współtwórca konkursu;

Członkowie jury:

dr hab. Agnieszka Ciżman  – z Katedry Fizyki Politechniki Wrocławskiej,

prof. dr hab. Ewa Dębowska  – przedstawiciel Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego

dr Wojciech Kamiński – z Instytutu Fizyki Doświadczalnej  na Wydziale fizyki i astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, autor zadań II etapu konkursu,

dr Arkadiusz Berlicki  – z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego,

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcą  konkursu oraz nagrodę główną XV edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz  2019 otrzymał:

Krzysztof Nowak  z Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu,  który zaprezentował pracę na temat „Przepraszam, jaką mamy dzisiaj prędkość światła?”

LAUREATAMI zostali:

Jakub Garwoła z III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie,

Anastasia Lysak z Liceum Ogólnokształcącego Nr X we Wrocławiu,

Agnieszka Jażdżewska z I Liceum Ogólnokształcące  im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy,

Krzysztof Nowak otrzymał  INDEKS POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ oraz INDEKS STUDENTA WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO  na kierunkach: astronomia, fizyka oraz fizyka techniczna oraz nagrody książkowe i rzeczowe m. in. głośnik bezprzewodowy JBL ufundowany przez Departament Edukacji.

Wszyscy pozostali laureaci  otrzymali INDEKS STUDENTA WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO na kierunkach: astronomia, fizyka oraz fizyka techniczna oraz nagrody rzeczowe i książkowe.

Agnieszka Jażdżewska z I Liceum Ogólnokształcące  im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy otrzymała nagrodę publiczności (smartfon  ufundowany przez Departament Edukacji) .

Tytuł finalisty otrzymali:

Łukasz Pich – Alternatywne Liceum Ogólnokształcące, Kłodzko

Wojciech Strzelecki – Liceum Ogólnokształcące nr I, Oława

Julia Wilk – I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, Wieluń

Kacper Krasnopolski – Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Adama Mickiewicz, Wrocław

Łukasz Noga – Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, Nowa Ruda

Jakub Dobrzański – I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, Lubin

Wszystkim laureatom i finalistom konkursu serdecznie gratulujemy.

Uczestnicy konkursu po zmaganiach konkursowych wraz z nauczycielami, kolegami oraz uczniami z naszej szkoły wysłuchali wykładu, który poprowadziła pani dr Agata Sabik z Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego pt.  „Badania nanoświata wiązką elektronową”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a uczniom klasy II E, nauczycielom i pracownikom uczelni za ciężką i sprawną pracę.

Małgorzata Kajser – Stysiak