Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

Dnia 27 marca 2019r  odbył się  Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów wrocławskich szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. W rywalizacji wzięło udział 9 drużyn .

Imprezę na auli szkolnej  krótkim występem rozpoczęli Marta Biszko z IIE i Tomasz Lepczak z IIIB, członkowie Utalentowanej Dziesiątki. Następnie Pani Dyrektor Zofia Bentkowska  – Sztonyk w kilku słowach powitała uczestników konkursu i ich opiekunów.

Nauczycielki matematyki przygotowały dla uczestników 3 rodzaje zadań, które sprawdzały nie tylko wiedzę matematyczną, ale także spryt szybkość, spostrzegawczość i logiczne myślenie. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami zamkniętymi, otwartymi oraz błyskotliwym testem Kahoot. Rywalizacja była wyrównana– potrzebna  była dogrywka, aby wyłonić laureatów 2. i  3. miejsca. Podczas sprawdzania prac przez jury w składzie pani Wioletta Piekarska, Karolina Nogacka z klasy 3e oraz Julia Lupa z klasy 2d,  zaprosiliśmy uczestników konkursu na pokazy chemiczne. Pokazy przygotowane  zostały przez uczniów z klas 1c i 2c pod opieką pani Agnieszki Urbaniak. Później uczniowie z  klas 2d i 2e oprowadzali gości po szkole.

Tak prezentują się ostateczne wyniki:
I miejsce drużyna z SP 8 (klasy VIII)  w składzie:  Mateusz Kameduła, Maja Tokarz , Olga Bober;

II miejsce drużyna z SP 81 ( klasy VIII) w składzie: Mateusz Ciechowicz; Wiktor Krzemiński, Zofia Biel;

III miejsce drużyna z ZSP 13 ( klasy VIII) w składzie: Maciej Kowalik, Eryk Kościelski, Wojciech Koczapski.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom