Zajęcia z informatyki poświęcone bezpieczeństwu danych w Internecie.

18.03 – 23.03.2019 – W tym tygodniu  podczas zajęć informatyki uczniowie naszej szkoły realizowali temat bezpieczeństwa danych w Internecie.

     Sieć komputerowa stwarza ogromne możliwości. Za pomocą komputera dołączonego do sieci można porozmawiać z przyjaciółmi, napisać list, wysłać zdjęcia, posłuchać muzyki. Można też zapłacić rachunek za telefon, zamówić pizzę , kupić bilet do kina. Jednocześnie sieć niesie zagrożenia. Wraz z listem można otrzymać wirusa, który może skasować całą zawartość komputera, może ktoś się włamać i przejąć nasze wyniki pracy, numery kont bankowych, kart kredytowych. Należy się przed tym bronić. Sposobów na to jest wiele i o nich właśnie rozmawiali uczniowie naszej szkoły w tym tygodniu na zajęciach informatyki.

  Uczniowie klasy IA zaangażowali się przy okazji poruszania tych tematów w wykonanie plakatów informacyjnych związanych z ochroną naszych danych i  zagrożeniami jakie niesie za sobą korzystanie z Internetu, by trwale zapamiętać jak ważne jest chociażby silne hasło, pamięć o tak prostej czynności jakim jest wylogowanie się z konta użytkownika, kiedy skończy się korzystać z danej usługi, czy ostrożność przy przekazywaniu swoich danych. Temat  bezpieczeństwa danych jest ciągle aktualny i na pewno będziemy jeszcze wracać do niego na innych zajęciach informatyki.z2.jpg