Zielono mi. Relacja z obchodów Dnia Św. Patryka w naszej szkole.

W poniedziałek 18 marca z niewielkim, bo zaledwie jednodniowym poślizgiem, świętowaliśmy w naszej szkole dzień poświęcony patronowi Irlandii.

Z tej okazji odbył się quiz wiedzy o Irlandii, w którym wzięły udział trzyosobowe reprezentacje klas pierwszych. Triumfowali uczniowie z klasy IB w składzie: Igor Białecki, Jacek Borycki i Marcin Gemra, drugie miejsce zajęła reprezentacja klasy IA: Monika Dubik, Emilia Kubińska i Eryk Kauch, a trzecie drużyna z klasy IC: Katarzyna Marszałek, Magdalena Puczyńska i Marika Stanisławska. Imprezę sprawnie poprowadzili Kamila Kuźniak z klasy IIB i Mateusz Wojakiewicz z IIA, wspomagani przez Dominikę Krasińską i Sandrę Burczyńską, obie z klasy IIA. O nagłośnienie zadbał jak zwykle niezawodny Karol Małecki z klasy IIE.

Podczas długiej przerwy rozbrzmiały dźwięki Belgijki odtańczonej przez wszystkich, którzy nie mogli oprzeć się jej skocznym rytmom. Taniec koordynowali uczniowie klasy IE: Martyna Różycka, Michał Wojtasik i Agnieszka Pisarek.

Podczas pozostałych przerw można było odwiedzić The Guinness Pub autorstwa Adriana Mieczkowskiego z klasy IE, w którym tego dnia Dorota Bryczkowska i Kamila Krasuska serwowały dość nieoczekiwanie ciasteczka w kształcie koniczynek. O asortyment zadbali: Natalia Huzar i Amelia Smolarek z klasy IB, Martyna Różycka, Marcin Sikorski i Kuba Urban z klasy IE oraz Ola Pęcherz z klasy IIC. Szczęśliwcy mogli się również natknąć na parę irlandzkich skrzatów rozdających złote monety w zamian za poprawną odpowiedź na pytanie dotyczące Zielonej Wyspy. W rolę leprechaunów znakomicie wcielili się Michał Wojtasik i Michał Leończyk z klasy IE.

Wiedzę o Irlandii można było i można nadal pogłębiać studiując bardzo bogatą merytorycznie i atrakcyjną wizualnie wystawę przygotowaną przez uczniów z klas IA, IB, IC, ID, IE i IIA.

O stronę wizualną wydarzenia zadbali również: Kamila Kuźniak z klasy IIB, Oliwia Makowczyńska, Kinga Dulemba i Michał Godziszewski z klasy IE, Amelia Smolarek z klasy IB, Patrycja Komenda z klasy IIC i niezliczona ilość autorów flagi Irlandii:)

Muzyczne przerwy zawdzięczamy Kindze Dulembie i Oliwii Makowczyńskiej z klasy IE, a o oprawę fotograficzną wydarzenia zadbały Natalia Napierała z klasy IB i Patrycja Komenda z klasy IIC.

Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym tego dnia „zazieleniło się” w naszej szkole, a zwłaszcza tym, którzy założyli zielone skarpetki:)

Organizatorki:

Justyna Mirowska i Ilona Krzeszewska-Mielczarek