Zwycięstwo LO X w Międzyszkolnym Turnieju Znajomości Mapy

Dnia 15 marca odbyła się XI edycja Międzyszkolnego Turnieju Znajomości Mapy. Naszą szkołę reprezentowali Adam Cichowicz z klasy III F i Józef Grzelak  z klasy III D.

Imprezę otworzyła Pani dyrektor  Zofia Bentkowska – Sztonyk życząc wszystkim uczestnikom powodzenia. Turniej rozpoczął wykładem o Wyspach Kanaryjskich dr Janusz Łach przewodniczący Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Następnie uczestnicy przystąpili do części pisemnej turnieju. Po ogłoszeniu  wyników I części konkursu, rozpoczęła się część ustna. Wszyscy uczestnicy walczyli bardzo dzielnie i wyniki były wyrównane. Ostatecznie jednak nasi reprezentanci LOX otrzymali najwyższą punktację – 31 punktów /max.34 a tym samym wygrali Turniej. Miejsce drugie zdobyli reprezentanci  LO IX , a trzecie LOXII.

Gratulujemy Adamowi i Józkowi naszym Mistrzom Znajomości Mapy !!!

Imprezę prowadzili uczniowie klasy II A za co serdecznie dziękuję .

organizator imprezy Joanna Stępień