Relacja z udziału w V edycji konkursu TURBOLANDESKUNDE- ÖSTERREICH

Dnia 8 marca reprezentacja naszej szkoły w składzie Patrycja Poznalska, Weronika Domczewska i Karol Małecki wzięła udział w etapie regionalnym V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Austrii. Zadania konkursowe polegały na udzielaniu ustnej odpowiedzi na pytania dotyczące szeroko pojętej wiedzy o Austrii. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą  z zakresu m.in. kultury, sztuki, polityki i historii tego niedużego, ale interesującego kraju. Nasza drużyna przyjęła odważną strategię wybierając pytania za największą ilość punktów, które wiązały się z odpowiedziami na pytania otwarte w języku niemieckim. W ten oto sposób nasi uczniowie pokonali 10 drużyn, w tym z XIII i III LO  z Wrocławia, ostatecznie plasując się na II miejscu.

Tak o konkursie mówią sami uczestnicy:

Emocje sięgały zenitu. Mimo to, w każdej kolejnej rundzie musieliśmy chłodno ocenić sytuację i podjąć decyzję dotyczącą naszej strategii. Łącznie odbyło się osiem rund. Trafialiśmy przede wszystkim na pytania z zakresu historii, architektury i geografii, co naszym ścisłym umysłom sprawiało niemały problem. Musimy przyznać, że nasi rywale mieli więcej szczęścia podczas losowania pytań. Mimo to, nasz kubek z punktami w formie cukierków zapełniał sie regularnie. Ostatecznie zabrakło nam jedynie 3 punktów do odniesienia słodkiego zwycięstwa i udziału w ogólnopolskim finale konkursu. Jest nam trochę szkoda, do zwycięstwa niewiele brakowało, ale myślimy, że był to nasz udany występ.