XV EDYCJA OTWARTEGO MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FIZYCZNEGO IM. BOŻENY KORONKIEWICZ 2019 – PODSUMOWANIE II ETAPU

Dnia 06 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się II etap XV edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2019. Kolejny raz jesteśmy gospodarzami tego wydarzenia, które organizujemy wspólnie  z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Konkurs jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Prezydenta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

W II etapie konkursu uczestniczyli uczniowie z 19 szkół ponadgimnazjalnych z naszego kraju, którzy zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez Pana dr Wojciecha Kamińskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego. Koordynatorami części pisemnej konkursu byli:

• Pani mgr inż. Weronika Lamperska z Politechniki Wrocławskiej,
  • Pan dr Wojciech Kamiński z Uniwersytetu Wrocławskiego,

Uczestnicy konkursu po zmaganiach konkursowych wraz z uczniami z naszej szkoły wysłuchali wykładu:  Tablica Mendelejewa – ikona współczesnej chemii  prowadzony przez dr hab. Elżbietę Wojaczyńską oraz dr hab. Jacka  Wojaczyńskiego  z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej.

Jury konkursu wyłoniło 10 finalistów, którzy przystąpią do etapu ustnego 03 kwietnia.

Finalistami XV edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz zostali:

• Krzysztof Nowak – Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej, Wrocław
  • Anastasiia Lysak – Liceum Ogólnokształcące Nr X im. Stefanii Sempołowskiej, Wrocław
  • Łukasz Pich – Alternatywne Liceum Ogólnokształcące, Kłodzko
  • Jakub Garwoła – III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej, Lublin
  • Wojciech Strzelecki – Liceum Ogólnokształcące nr I, Oława
  • Julia Wilk – I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, Wieluń
  • Kacper Krasnopolski – Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Adama Mickiewicz, Wrocław
  • Łukasz Noga – Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, Nowa Ruda
  • Agnieszka Jażdżewska  I Liceum Ogólnokształcące  im. Juliusza Słowackiego, Oleśnica
  • Jakub Dobrzański – I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, Lubin

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a nauczycielom i pracownikom uczelni za ciężką i sprawną pracę.

Finalistom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wraz z nauczycielami i delegacjami 03 kwietnia na finał.

Małgorzata Stysiak (organizator konkursu)