IX Wojewódzki Konkurs Recytatorski Pax et Bonum

„Codziennie na swej drodze mijamy cudotwórców. Najczęściej są przebrani za zwykłych ludzi: nauczycieli, fryzjerów, pielęgniarki, sekretarki, kasjerów, taksówkarzy i tym podobnych.” Człowiek jako wzór do naśladowania, drogowskaz i wyznacznik wartości był tematem tekstów recytowanych przez młodzież w tegorocznej edycji konkursu, który tradycyjnie odbył się w naszej szkole.  27 lutego odwiedzili nas nauczyciele i uczniowie z pięciu szkół: LO nr III,VII, X, Liceum Sióstr Urszulanek i LO nr II w Legnicy. W sumie 16 osób, które prezentowały wysoki poziom artystyczny i prawdziwe talenty recytatorskie. Najczęściej pojawiały się teksty Herberta, Miłosza i ks. Twardowskiego.

Laureatami zostali:

w karegorii recytacja

I m. Marta Sobiechowska z LO nr II w Legnicy

II m. Joanna Stachowicz z LO nr III

III m.ex aequo Karolina Fedunkiw LO nr X i Monika Padewska z LO nr III

Wyróżnienia: Natalia Ćwiklińska z LO nr VII

Nina Kędzierska i Karolina Matczak  z Liceum Sióstr Urszulanek

w kategorii poezja śpiewana

I m. Paulina Żelezik z LO nr III

Naszą Karolinę Fedunkiw przygotowała pani Małgorzata Jakubek. Z przesłaniem Pax et Bonum konkurs otworzyła pani dyrektor Zofia Bentkowska-Sztonyk.Oprawę muzyczną i nastrój tworzył Tomasz Łaski z klasy IId, grając na pianinie utwory Jana Sebastiana Bacha.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich uczestników zapraszamy za rok.

Organizatorki: Katarzyna Łaszkiewicz i Małgorzata Juźwin