XLO W ELIMINACJACH REGIONALNYCH ODYSEJI UMYSŁU 2019

’W Odysei Umysłu bardziej niż wynik liczy się proces, przez który przechodzi się aby osiągając zamierzony cel.”

Długotrwały, pełen twórczych pomysłów, wyzwań i gąszczu przeszkód proces, zakończył się dla naszej szkoły zdobyciem VIII miejsca w swojej kategorii.

Do Eliminacji Regionalnych przystąpiła jedna z dwóch szkolnych drużyn w składzie: Ewa Sicińska (LO Trzebnica), Arek Parafiniuk, Damian Lipiński, Mateusz Mendyka. Trenerzy: Urszula Bagińska – Krawiec, Małgorzata Juźwin.

Bardzo serdecznie gratulujemy! Mimo, iż w ostatniej chwili z udziału w konkursie musiała zrezygnować Ania Milewska, udało się podjąć wyzwanie i przystąpić do rozwiązywania zadań w osłabionym składzie.

Druga szkolna drużyna odysejowa, pierwszoklasistów w składzie: Magdalena Puczyńska, Monika Leszczyńska, Barbara Kordela, Kinga Dulemba, Zuzanna Hypś, liczy na udział w Eliminacjach w kolejnym roku szkolnym. Trzymamy za słowo:)

Miło nam było zobaczyć absolwentów Dziesiątki pełniących funkcje sędziów i wolontariuszy: Karolina Ciurla i Klaudia Skrzydło, obecnie sędziowie zadań spontanicznych, (Wicemistrzynie Polski 2007, udział w ME w Berlinie), Justyna Golak kolejny już rok szeryf i wolontariusz Odysei, Weronika Wojtczak, sędzia i animator w strefie dla drużyn przed zadaniem spontanicznym, (Mistrzyni Polski 2013, udział w MŚ w USA)  oraz Magdalena Adamusik, twórczymi tegorocznego odysejowego logo oraz zadań dla trenerów, (Mistrzyni Świata 2017)

Odyseja Umysłu to największy na świecie międzynarodowy „konkurs kreatywności”. XLO przystąpiło do niego jako pierwsze spośród liceów wrocławskich w roku 2004.