Konkurs Wyzwanie czytelnicze

„Dla Ciebie wszystko” Nicholas Sparks

o.jpg

Książka z postacią kobiecą
Kolejną książkę jaką miałam okazję przeczytać była powieść Nicholasa Sparksa pt. „Dla ciebie wszystko”. Głównymi bohaterami są Dawson Cole i Amanda Collier. Chłopak pochodzi z niskiej warstwy społecznej.  W młodości niechcący zabił człowieka, i miał z tego powodu duże wyrzuty sumienia. Żyje samotnie w przyczepie campingowej i pracuje na platformach wiertniczych. Amnada pochodzi z bogatej rodziny. Jej pragnieniem było zostać nauczycielką. Nie była szczęśliwa mimo męża i dzieci. Dawni kochankowie spotykają się na pogrzebie przyjaciela. Uczucie towarzyszące przeszłości odradza się na nowo. Czy będą w stanie nad nim zapanować? Jak potoczą się losy tych dwojga? Czy wszystkie wybory okażą się słuszne? Odpowiedź na te oraz inne pytania znajdziecie w tej książce. Osobiście gorąco polecam.
Wiktoria Wejman 1A

„Herbata z Jaśminem” Agnieszka Gil

o.jpg

Książka o czymś, czym się interesuję.
Miałam ostatnio okazję przeczytać książkę Agnieszki Gil pt. ” Herbata z Jaśminem”. Zachęcił mnie tytuł, ale osobiście nie wiedziałam czego się spodziewać. Mimo to poczułam się mile zaskoczona. Powieść według mnie jest dość spokojna, ale bardzo wciągająca. Opowiada o problemach radzenia sobie z uczuciami, ale nie tylko. Książka jak dla mnie jest napisana bardzo lekko, toteż czyta się ją z przyjemnością. Wątki miłosne przeplatają się z przygodami głównej bohaterki Martyny, co sprawia, że trudno się od niej oderwać. Polecam tę lekturę każdemu, kto lubi miłosne klimaty i poszukuje przyjemnego sposobu na oderwanie się od codziennej rutyny.
Wiktoria Wejman 1a