SUKCES UTALENTOWANEJ DZIESIĄTKI W XIV PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI ZAKAZANEJ W PRL-U

12 grudnia w wigilię rocznicy Stanu Wojennego już po raz czternasty odbył się Przegląd Twórczości Zakazanej w PRL-u.  Konkurs organizuje Szkoła Podstawowa nr 6, a jego pomysłodawczynią jest nasza Pani Dyrektor Zofia Bentkowska-Sztonyk.  O Grand Prix walczyło 21 wykonawców w dwóch kategoriach: śpiew i recytacja.  Liceum nr X reprezentowała w recytacji Nicole Tammert, a w śpiewie Marta Biszko i Tomasz Lepczak z Utalentowanej Dziesiątki. Nicole recytowała „Raport z oblężonego miasta” Zbigniewa  Herberta, a Marta śpiewała „Miejcie nadzieję” do wiersza Adama Asnyka.

Śpiew Marty i gitarowa aranżacja Tomka zachwyciły publiczność i jurorów. Przyznano im II miejsce, a konkurencja była ogromna i  poziom wykonawców wysoki. Laureatów zaproszono, aby zagrali jako support w sobotnim koncercie Młynarski Plays Młynarski feat. Gaba Kulka, który odbędzie się w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Fama.

Cieszymy się z sukcesu i gratulujemy artystom.

Katarzyna Łaszkiewicz