III MIEJSCE DLA NASZEJ SZKOŁY W X EDYCJI MAGNUM PRAEMIUM WRATISLAVIAE

Od wielu lat nasza szkoła rywalizuje z innymi  szkołami średnimi w konkursach regionalnych organizowanych przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia pod nazwą Magnum Praemium Wratislaviae. Zazwyczaj odnosimy sukcesy w konkursie fotograficznym, turystycznym, w języku angielskim i literackim, który sami dla całego Wrocławia organizujemy. W tym roku tematem  konkursowym były wrocławskie kamieniczki, a nasze sukcesy były na tyle znaczące, że wybiliśmy się na trzecią pozycję i kolejny raz stanęliśmy na podium tuż za ZSL i LO nr VII !

Stało się to za sprawą następujących laureatów konkursów i ich opiekunów:

I miejsce w VI Powiatowym Konkursie o Wrocławiu w języku angielskim „My Wroclaw” : Weronika Domczewska, Karol Małecki i Szymon Kosz z I e (opiekun Pani Agnieszka Markowska)

I miejsce  w XVII Powiatowym Wrocławskim Konkursie „Szkoła Promująca Turystykę”:

Weronika Jankowska IIc, Julia Lupa IId  oraz uczennica klasy 2c (opiekun Pani Agnieszka Duda),  szkoła otrzymała PUCHAR PREZYDENTA WROCŁAWIA  za najlepszy folder turystyczny o Wrocławiu

I miejsce w X Powiatowym Konkursie „Wrocław na fotografii”: Krzysztof Michniewicz IIIb (opiekun Pani Katarzyna Łaszkiewicz)

II miejsce w XI Powiatowym Konkursie Literackim X LO i Muzeum Narodowego: Anna Kornafel IIIc (opiekun Pani Małgorzata Jakubek)
III miejsce w XI Powiatowym Konkursie Literackim X LO i Muzeum Narodowego:
Marta Kidula  IIIc (opiekun Pani Małgorzata Jakubek)
Wyróżnienia w XI Powiatowym Konkursie Literackim X LO i Muzeum Narodowego:
: Weronika Domczewska Ie, Ameli Ticona Cruz IIIc, Karolina Fedunkiw IIb (opiekun Pani Małgorzata Jakubek), Blanka Starzycka IIIb (opiekun Pani Agnieszka Ziółek)

Dane uczniów dotyczą roku szkolnego 2017/2018

 W sumie zdobyliśmy 73 punkty! Wszystkim należą się ogromne gratulacje. Mamy nadzieję, że  konkursy Magnum Praemium Wratislaviae 2019, dla których tematem przewodnim są wrocławskie tramwaje przyniosą nam kolejne sukcesy!