XII Konkurs Literacki X LO i Muzeum Narodowego we Wrocławiu

WIELKA NAGRODA WROCŁAWIA – MAGNUM PRAEMIUM WRATISLAVIAE

XII Konkurs Literacki pod patronatemX LO i Muzeum Narodowego we Wrocławiu

„Jadę tramwajem przez Wrocław…  i czekam, co się wydarzy…”

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych Wrocławia  do udziału w XII edycji konkursu literackiego X LO i Muzeum Narodowego.

Tegorocznym tematem wszystkich konkursów wchodzących w skład XI edycji Magnum Praemium Wratislaviae są wrocławskie tramwaje i inne środki komunikacji miejskiej.

Niejeden wrocławianin  przez kilkadziesiąt lat swojego życia podróżuje jednym tramwajem, którego trasę zna w najdrobniejszych szczegółach, dostrzega zachodzące na niej zmiany, pamięta dziwne, zaskakujące wydarzenia. Tramwaje, w których czytamy, drzemiemy, marzymy skrywają niejedną tajemnicę swoich pasażerów i swojego miasta.

Jak zwykle,  odwołujemy się do Waszej wyobraźni, ale też wiedzy historycznej i topograficznej, prosząc o twórczość literacką, której tematem będą codzienne podróże przez Wrocław naszą miejską komunikacją.

Pamiętajcie, aby wybrany przez Was tramwaj, autobus czy pociąg  miał swoją realną trasę i historię. Reszta zależy od  Waszej wyobraźni.

Na prace konkursowe czekamy do 8 marca 2019 r.

Szczegóły i regulamin konkursu na stronie szkoły w zakładce Biblioteka/ aktualności