XII Konkurs Literacki X LO i Muzeum Narodowego we Wrocławiu

WIELKA NAGRODA WROCŁAWIA – MAGNUM PRAEMIUM WRATISLAVIAE

XII Konkurs Literacki pod patronatem X LO i Muzeum Narodowego we Wrocławiu

„Jadę tramwajem przez Wrocław… i czekam, co się wydarzy…”

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych Wrocławia  do udziału w XII edycji konkursu literackiego X LO i Muzeum Narodowego.

Tegorocznym tematem wszystkich konkursów wchodzących w skład XI edycji Magnum Praemium Wratislaviae są wrocławskie tramwaje i inne środki komunikacji miejskiej.

Niejeden wrocławianin  przez kilkadziesiąt lat swojego życia podróżuje jednym tramwajem, którego trasę zna w najdrobniejszych szczegółach, dostrzega zachodzące na niej zmiany, pamięta dziwne, zaskakujące wydarzenia. Tramwaje, w których czytamy, drzemiemy, marzymy skrywają niejedną tajemnicę swoich pasażerów i swojego miasta.

Jak zwykle,  odwołujemy się do Waszej wyobraźni, ale też wiedzy historycznej i topograficznej, prosząc o twórczość literacką, której tematem będą codzienne podróże przez Wrocław naszą miejską komunikacją.

Pamiętajcie, aby wybrany przez Was tramwaj, autobus czy pociąg  miał swoją realną trasę i historię. Reszta zależy od  Waszej wyobraźni.

Na prace konkursowe czekamy do 8 marca 2019 r. Regulamin w załączeniu.

ZASADY KONKURSU

Forma literacka dowolna, ilość stron ograniczona do czterech formatu A4 (czcionka 12,Times New Roman), w przypadku poezji: od jednego do trzech  tekstów. Prosimy dodać zdjęcie wybranego obiektu (nie podlega ocenie).

W skład jury wchodzą: historycy sztuki, pracownicy działu oświatowego Muzeum Narodowego we Wrocławiu – pan Grzegorz Wojturski i pan Michał Pieczka, wrocławska poetka i bibliotekarz w III LO – Justyna Paluch , polonistki: Grażyna Melska i Iwona Polak oraz organizatorka konkursu: polonistka/ bibliotekarz  X LO – Katarzyna Łaszkiewicz.

1. W konkursie biorą udział uczniowie szkół
  2. Każdy uczestnik ma prawo do konsultacji z pracownikiem Działu Oświatowego Muzeum Narodowego.
  3. Pracę konkursową może przesłać nauczyciel lub uczeń.
  4. Pracę należy opatrzyć pseudonimem artystycznym, podając w zaklejonej kopercie dokładny adres szkoły, imię i nazwisko opiekuna artystycznego oraz imię, nazwisko i telefon kontaktowy autora.
  5. Termin nadsyłania prac upływa 8 marca 2019 r.  Nasz adres: Liceum Ogólnokształcące nr X, ul. Piesza 1, 51-109 Wrocław. Na kopercie prosimy umieścić hasło: Konkurs Literacki
  6. Ogłoszenie wyników nastąpi 16 kwietnia 2019 r. o godz. 11.00 w Muzeum Narodowym.
  7. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymają zaproszenie na finał konkursu, który odbędzie się w Muzeum Narodowym.
  8. Organizatorzy gwarantują finalistom nagrody.
  9. Prace nadesłane na konkurs mogą być wykorzystane w publikacjach.

Konkurs bierze udział w XI edycji „Magnum Praemium Wratislaviae”

(„Wielka Nagroda Wrocławia”2018/2019)

Organizatorka  konkursu: