Hrabia Kessler, marszałek Piłsudski i X LO

Pasjonaci historii  z naszego liceum skorzystali dziś z zaproszenia dyrektora Instytutu Willy’ego Brandta na wystawę i do dyskusji na temat postaci Harry’ego Kesslera. Przyjemnie było w pięknym wnętrzu Oratorium Marianum poznać sylwetkę hrabiego, uczestnika procesu uwalniania Józefa Piłsudskiego z więzienia w Magdeburgu i pierwszego ambasadora w odrodzonej Polsce. .Dyrektor Instytutu Krzysztoł Ruchniewicz (absolwent naszej szkoły) przekazał na moje ręce prezent dla uczniów „Dziesiątki”. Jest to książka-dzienniki Harry’ego Kesslera. Można tam znaleźć postać naszego marszałka widzianą oczami niemieckiego dyplomaty i stworzyć sobie obraz tamtych skomplikowanych czasów.  Ksiązka do wypożyczenia w gab.. B210, wystawa do obejrzenia na ulicy Kużniczej. Serdecznie polecamy.