Wyróżnienie w konkursie plastycznym Niezwykłe Dolnoślązaczki dla Kamili Kuźniak

Komisja konkursowa Konkursu „Niezwykłe Dolnoślązaczki” wyłoniła laureatów i przyznała wyróżnienia – w tym wyróżniła naszą Kamilę za plakat poświęcony Wandzie Rutkiewicz – legendzie polskiego himalaizmu i mieszkance Wrocławia – Wanda Rutkiewicz jako trzecia kobieta na świecie,              a pierwszy Polak stanęła na Mount Evereście, najwyższym szczycie Ziemi, zaś jako pierwsza kobieta na świecie i pierwszy Polak na K2.

Konkurs  ogłoszono w opowiedzi na ustanowienie przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego roku 2018 „Dolnośląskim Rokiem Praw Kobiet”, aby popularyzować wiedzę  o kobietach z Dolnego Śląska, które miały wpływ na pozytywne zmiany w naszym regionie, by przywołać przykłady twórczych, mądrych kobiet i pokazać, że historia ma nie tylko męską twarz. Do takich nietuzinkowych osób o wielkiej determinacji i odwadze należała z całą pewnością Wanda Rutkiewicz.

Cieszymy się Kamilo, że Twój talent i oryginalne spojrzenie na świat znalazł uznanie profesjonalistów, a Wanda Rutkiewicz uwagę współczesnych.

Gratulujemy nagrody!