I miejsce w XVI Olimpiadzie Pierwszej Pomocy

I miejsce w XVI Olimpiadzie Pierwszej Pomocy dla LO X wywalczyli  Karol Lemański III E i Kornelia Sokołowska III C razem z grupą wsparcia, którą byli: Weronika Łojewska, Konrad Arendt z klasy III C oraz Dariusz Wacław z klasy II B.
Uczniowie uczestniczyli w działaniach praktycznych, co polegało na ratowaniu poszkodowanych w różnych sytuacjach, oraz w teście wiedzy z pierwszej pomocy. I również tym razem organizatorzy przygotowali ciekawe i zaskakujące sceny. A więc była osoba z raną brzucha oraz poszkodowany z wieloma ranami o różnym stopniu krwawienia. Kolejna stacja to ratowanie osoby z ciałem obcym wbitym w nogę i jeszcze jedna stacja, w której ratujący przyjęli na moment funkcję dyspozytora pogotowia ratunkowego i musieli udzielić pomocy tylko na podstawie tego co usłyszeli od poszkodowanych.
Jest mi tym bardziej miło, że działania naszych uczniów są oceniane przez ratowników medycznych i podkreślani oni na każdym kroku wspaniałą pracę i współpracę naszego zespołu ratującego.
Dziękuję również wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniach: są to Maciej Hofbauer z kl.III D, Paulina Konieczna kl. i Marta Stec kl.II A, Monika Leszczyńska z IC, a Katarzynie Ćwikła z II a i Laurze Dobruckiej z IC za dokumentację fotograficzną z olimpiady.

Gratuluję i cieszę się, że mamy takich uczniów bo z nimi jest zawsze bezpieczniej.

Agnieszka Duda