Marcin Sawicki nauczyciel LO X wygłosił odczyt na spotkaniu Polskiego Towarzystwa Geograficznego

W dniu 15 czerwca odbył się na Uniwersytecie Wrocławskim ostatni w tym roku szkolnym odczyt Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Prelekcję o Tadżykistanie przedstawił nauczyciel naszej szkoły pan Marcin Sawicki. W trakcie wykładu autor zabrał słuchczy w egzotyczną podróż do Azji Środkowej, do kraju, który na fali rozpadu Związku Radzieckiego odzyskał niepodległość i próbuje zbudować własny wizerunek i tożsamość, nawiązującą do historycznej, chlubnej przeszłości. Prelegent opowiadał o podróżowaniu w Tadżykistanie, o spotkaniach z niesamowitymi ludźmi, o gościnności mieszkańców ale też o problemach tej części świata: bezrobociu i biedzie, emigracji za pieniądzem.
Przedstawiciel PTG złożył podziękowanie panu Marcinowi Sawickiemu za bardzo ciekawą prelekcję.

Agnieszka Duda