Obóz naukowy (matematyczno – językoznawczy) klasy I E w Szklarskiej Porębie

W dniach 6 – 8 czerwca 2018 r. uczniowie klasy I E przebywali w Szklarskiej Porębie na obozie matematyczno – językoznawczym. Program obozu opracowały: p. Zuzanna Wrońska ( nauczycielka matematyki i wychowawczyni klasy I E) oraz p. Małgorzata Jakubek ( nauczycielka języka polskiego).

A oto uczniowskie relacje z obozu:

” Nauka, dobra zabawa i podziwianie pięknych widoków – tak w skrócie mogę opisać trzy dni spędzone na obozie matematyczno – językoznawczym w Szklarskiej Porębie. Był to czas, który będę dobrze wspominała. Muszę przyznać, że uczenie się w terenie jest bardzo przyjemne i przynosi bardzo dobre rezultaty, co pokazały wyniki naszych działań.

Pani Małgorzata Jakubek postanowiła zadbać o naszą wiedzę z zakresu językoznawstwa. Powtórzyliśmy wiadomości z frazeologii. Najbardziej spodobało nam się zadanie, w którym musieliśmy opisać ludzika frazeologicznego. Wymagało to od nas kreatywności i poczucia humoru. Bez problemu poradziliśmy sobie ze wskazaniem błędów językowych. Prezentowaliśmy też badania znanych językoznawców, a na koniec zmierzyliśmy się z zadaniami typu maturalnego.

Pani Zuzanna Wrońska zadbała także o matematyczne ambicje swojej klasy. Już w pociągu rozwiązywaliśmy zadania powtórzeniowe z całego roku. Nie stanowiły one dla nas większego wyzwania – jedynie zamykające się jeszcze o godzinie 7 rano powieki utrudniały trochę zadanie. Drugiego dnia obozu wzięliśmy udział w emocjonującym meczu matematycznym. Była to bardzo ciekawa forma powtarzania materiału.

Zajęcia z języka polskiego i matematyki prowadzone były w grupach, co budziło w nas ducha sportowej rywalizacji.

Dzięki przepięknej pogodzie mogliśmy urozmaicić naukę spacerami po okolicy. Wodospady: Szklarka przy schronisku Kochanówka oraz najwyższy w Karkonoszach Kamieńczyk były zdecydowanie warte zobaczenia – większość z nas była tam po raz pierwszy w życiu. Długo nie zapomnimy także kilkukilometrowej wycieczki do schroniska pod Łabskim Szczytem. Mimo gorąca i zmęczenia wszyscy osiąnęliśmy cel i z satysfakcją podziwialiśmy panoramę Szklarskiej Poręby. Po trudach wędrówki mogliśmy odpocząć w górskim schronisku.

Czas spędzony w Szklarskiej Porębie uważam za bardzo udany. Mieliśmy okazję jeszcze lepiej się poznać i nauczyć współpracy. Mam nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję do nauki i wspólnej zabawy w takiej formie”.

Weronika Domczewska

 

„Taka forma obozu była bardzo dobra i sprzyjała naszej pracy. Połączenie nauki z wycieczką odpowiadało nam. Z wielką chęcią pojechałbym na tego typu obóz matematyczno – językoznawczy drugi raz. Sądzę, że dzięki takim obozom będziemy mogli  jeszcze lepiej przygotować się do matury”

Łukasz Barszczyk

 

„Nie jestem zagorzałym fanem wycieczek górskich, ale te zaoferowane nam podczas obozu były przyjemne i pozwoliły mi na aktywny wypoczynek, którego niekiedy mi brak. Chciałbym uczestniczyć w podobnych wycieczkach w przyszłości” (Bartek)

„Pan Piotr Ałaszewski, właściciel ośrodka DW Victoria, w którym mieszkaliśmy, był osobą charyzmatyczną i miłą” (Karol)

„Uczenie się w taki niekonwencjonalny sposób sprawia, że lepiej przyswaja się wiadomości” (Filip)

„Obóz naukowy był niezapomnianym przeżyciem. W jego trakcie klasa bardzo się zintegrowała” (Patrycja)

„Wycieczka była wspaniała. Atmosfera, jaka na niej panowała, była świetna” (Klaudiusz)

 Zdjęcia: Małgorzata Jakubek