Obóz naukowy klasy 1 A w Krakowie

W dniach 25-26 kwietnia klasa 1A uczestniczyła w dwudniowym obozie naukowym geograficzno – historycznym w Krakowie. W programie obozu zostały zaplanowane zajęcia w Muzeum Fabryka Schindlera oraz Muzeum Podziemia Rynku Krakowa. A dodatkowo zrealizowane zostały zagadnienia: związki ukształtowania powierzchni Krakowa z budową geologiczną, Stare Miasto w Krakowie jako obiekt na liście Światowego dziedzictwa UNESCO, historia dzielnicy Kazimierz z jego najważniejszymi zabytkami, Kraków w dolinie Wisły  z pozostałościami po dawnych fosach i korytach Wisły. Dodatkowo Krakowski Szlak Techniki, który jest miejskim szlakiem dziedzictwa przemysłowego – pierwszym tego typu w Polsce a jego trasa łączy najcenniejsze obiekty lokalnego dziedzictwa przemysłowego, usytuowane w ścisłym centrum miasta i w jego bliskim sąsiedztwie.
Program obozu został zrealizowany, a  dodatkowo chciałabym podziękować całej klasie za aktywność, współpracę i wzorowe zachowanie podczas całego wyjazdu.
Zachęca to do dalszego praktycznego poznawania obiektów na mapie Polski i realizowania w terenie programu zgodnego z profilem klasy.

Agnieszka Duda