Karolina Fedunkiw z klasy II B laureatką konkursu recytatorskiego „Poezja światowa XVII wieku”

Karolina Fedunkiw z klasy II B zajęła II miejsce w konkursie recytatorskim „Poezja światowa XVII wieku”. Konkurs został zorganizowany dla uczniów wrocławskich liceów ogólnokształcących przez Katedrę Filologii Niderlandzkiej Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach obchodów międzynarodowego Roku Bredero przy wsparciu Ambasady Królestwa Niderlandów.

Recytatorów oceniało jury w składzie:

• dr hab. Grzegorz Kowal – prodziekan ds. studenckich Wydziału Filologicznego UWr.,
  • prof. zw. dr hab. Stefan Kiedroń – kierownik Katedry Filologii Niderlandzkiej,
  • dr Joanna Skubisz – pełnomocnik Kierownika Katedry ds. Nauki i Rozwoju,
  • lic. Karolina Wolska – przewodnicząca Koła Naukowego Studentów Niderlandystyki,
  • Wiktoria Kapusta – członkini Koła Naukowego Studentów Niderlandystyki i studenckiej Grupy teatralnej „Tulpjes”

Konkurencja była bardzo silna. W konkursie wzięło udział aż 21 recytatorów z wrocławskich liceów. Uczestnicy prezentowali wybrany utwór z literatury światowej XVII wieku. Oprócz Karoliny naszą szkołę reprezentował także Jakub Bardzyński z kl. II B. Konkurs odbył się 26 kwietnia 2018 r. w Ośrodku Kultury Niderlandzkiej. Recytatorów przygotowała pani Małgorzata Jakubek.

W maju odbędzie się festiwal poświęcony poecie i dramaturgowi G.A. Bredero, reprezentantowi Złotego Wieku w kulturze holenderskiej. 26 maja 2018 r. laureaci konkursu, a wśród nich Karolina Fedunkiw z X Liceum Ogolnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej, wystąpią na wieczorze poetyckim, zorganizowanym w ramach Tygodnia Bredero.

Małgorzata Jakubek