NASZE SUKCESY W MAGNUM PRAEMIUM WRATISLAVIAE

20 kwietnia 2018 na uroczystej gali w Zespole Szkół Logistycznych we Wrocławiu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów organizowanych w ramach X Powiatowego Projektu „Magnum Praemium Wratislaviae.

Uczeń klasy III b Maciej Michniewicz zdobył I miejsce w X powiatowym konkursie „Wrocław na Fotografii” za niezwykłą fotografię pt. „Studnia z widokiem na niebo”.  Opiekunem była pani Katarzyna Łaszkiewicz.

Natomiast drużyna z klasy I e w składzie Weronika Domczewska, Szymon Kosz i Karol Małecki zdobyła I miejsce w VI Powiatowym Konkursie o Wrocławiu w języku angielskim „My Wroclaw – The Tenements of Wroclaw – kamienice Wrocławia.  W tym interdyscyplinarnym konkursie uczniowie musieli wykazać się doskonałą znajomością języka angielskiego oraz wiedzą historyczną dotyczącą naszego miasta.  Drużyna miała za zadanie przygotować prezentację w języku angielskim na temat: The Tenement with a Legend,  ponadto uczniowie tłumaczyli tekst z języka angielskiego na polski oraz rozwiązywali quiz wiedzowy na temat kamieniczek Wrocławia.  Z wszystkimi zadaniami poradzili sobie świetnie.  Opiekunem drużyny była pani Agnieszka Markowska.

                                                                                                     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów,

                                                                                                     Katarzyna Łaszkiewicz i Agnieszka Markowska