VIII WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI PAX ET BONUM POD HASŁEM MATKA

20 kwietnia w naszej szkole odbył się VIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski z cyklu „Wędrówki szlakiem wartości”. Tegorocznym tematem była MATKA. Uczniowie z całego Dolnego Śląska recytowali prozę i poezję, która w najpiękniejszych słowach wyrażała  wartość matczynej miłości, troski i cierpienia.

Recytujących oceniało jury w składzie: przewodnicząca pani Katarzyna Łaszkiewicz LO nr X), pani Halina Fiećko (aktorka), pani Aneta Młyńska – Wójcik (teatrolog) i pani Magdalena Pupin – Owsiany ( Fundacji Pax et Bonum)

A oto laureaci: I m. Marta Sobiechowska z LO nr II w Legnicy (opiekun pan Michał Rocznik), I m. w kategorii poezja śpiewana Paulina Żelezik z LO nr III we Wrocławiu (opiekun pani Anna  Pasikowska), II m. Kinga Lenart z LO nr 1 w Oławie( opiekun: pani Blandyna Rosół – Niemirowska), III m. Karolina Fedunkiw   z LO nr X we Wrocławiu (opiekun pani Małgorzata Jakubek), wyróżnienie  Natalia Ćwiklińska z LO nr VII we Wrocławiu (opiekun pani Izabela Chaszczowska)

Organizatorkami konkursu od lat są panie: Małgorzata Juźwin i Katarzyna Łaszkiewicz

UROCZYSTA GALA KONKURSU informacje na wrtonie www.paxetbonum.pl