Wiosenna wycieczka Szkolnego Koła Turystycznego w Góry Kamienne

Wiosenna wycieczka Szkolnego Koła Turystycznego odbyła się 7 kwietnia 2018. Wytrwała grupa naszych uczniów wraz z opiekunami przeszła ponad dwadzieścia kilometrów podziwiając krajobrazy i atrakcje turystyczne Gór Kamiennych i  Gór Suchych. Góry Kamienne należą do Sudetów Środkowych, a  z uwagi na swoje strome zbocza, bywają nazywane sudeckimi Tatrami.  Wspinaliśmy się na takie stromizny nie jeden raz w czasie naszej wędrówki. Prócz malowniczych krajobrazów i wyniosłych szczytów, góry te zachwycają także cennymi zabytkami. Dotarliśmy do ruin zamku Rogowiec, który określa  się najwyżej położonym zamkiem w Polsce. 
Najciekawszą widokowo częścią Gór Kamiennych są z całą pewnością Góry Suche, a w szczególności okolice najwyższego wzniesienia tego pasma – Waligóry. Odwiedziliśmy  Przełęcz Trzech Dolin, na której stoi  Schronisko PTTK „Andrzejówka”. Można do niej dojechać autobusem z Wałbrzycha, można dotrzeć na nogach tak jak my ze Stacji PKP Jedlina Zdrój. Sieć szlaków w Górach Kamiennych jest dość gęsta, a w dodatku wiele z nich to szlaki dalekobieżne. Najważniejszym z nich jest oczywiście  Główny Szlak Sudecki.
Pogoda nam dopisała, z ruin zamku Rogowiec mogliśmy zobaczyć ośnieżone szczyty Karkonoszy, płaskie Góry Stołowe oraz imponujące z tej perspektywy Góry Sowie czy Chełmiec wymagający bardzo dobrej kondycji  przy wchodzeniu. 
Grupa turystyczna jak zawsze zdyscyplinowana a  atmosfera serdeczna za co bardzo dziękuję młodzieży.  Następna wycieczka 19 maja, a podsumowanie pracy Koła tradycyjnie w Górach Izerskich w dniach 16-17 czerwca.

Zapraszam również do obejrzenia zdjęć z naszych poprzednich wycieczek (to już dziesięć lat) na korytarzu obok sali B 204.

Z turystycznym pozdrowieniem
Agnieszka Duda