Gala finałowa XIV edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2018

W dniu 11 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się Finał XIV Edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2018. Wszystkie etapy organizujemy wspólnie z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Konkurs jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Prezydenta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

                W finale konkursu uczestniczyli uczniowie z 10 szkół pondgimnazjalnych  z Dolnego Śląska, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie referaty, pokazy lub inne formy dokumentujące  ich własne prace związane z zainteresowaniami, fascynacjami naukowymi czy też z własnymi badaniami z dziedziny fizyki i astronomii. Prezentacje 11 finalistów konkursu oceniało jury w składzie:

 1. Przewodniczący:  mgr Helena Nazarenko – Fogt – wieloletni nauczyciel fizyki w LO nr X oraz współtwórca konkursu;
 2. Członkowie jury:
 • prof. dr hab. Ewa Dębowska  – przedstawiciel Wrocławskiego Oddzialu polskiego Towarzystwa Fizycznego
 • prof. dr hab. Ewa Popko  – z Katedry Fizyki Politechniki Wrocławskiej,
 • dr Wojciech Kamiński – z Instytutu Fizyki Doświadczalnej  na Wydziale fizyki i astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, autor zadań II etapu konkursu,
 • dr Arkadiusz Berlicki  – z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego,,               

Z przyjemnością informujemy, że tytuł  LAUREATA oraz nagrodę główną XIV edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2018 otrzymał:

Krzysztof Nowak  z Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu,  który zaprezentował pracę na temat: „Budowa stanowiska lewitacji magnesu neodymowego przy użyciu elektromagnesu” 

LAUREATAMI zostali również:

 • Agnieszka Jażdżewska z I Liceum Ogólnokształcące  im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy,
 • Artur Markiel z Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim,
 • Melania Mieczkowska z Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu,

Krzysztof Nowak otrzymał  INDEKS POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ oraz INDEKS STUDENTA WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO  na kierunkach: astronomia, fizyka oraz fizyka techniczna oraz nagrody książkowe i rzeczowe m. in. smartfon ufundowany przez Departament Edukacji.

Wszyscy pozostali laureaci  otrzymali INDEKS STUDENTA WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO na kierunkach: astronomia, fizyka oraz fizyka techniczna oraz nagrody rzeczowe i książkowe.

Rafał Tymków z Liceum Ogólnokształcącego Nr XIV we Wrocławiu otrzymał nagrodę publiczności (słuchawki bezprzewodowe JBL i kartę pamięci  ufundowane przez Departament Edukacji) .

Tytuł finalisty otrzymali:

 • Rafał Tymków Liceum Ogólnokształcące Nr XIV, Wrocław
 • Jakub Dobrzański I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, Lubin
 • Agnieszka Jażdżewska  I Liceum Ogólnokształcące  im. Juliusza Słowackiego, Oleśnica
 • Kamil Rejman Liceum Ogólnokształcące nr VII, Wrocław
 • Kacper Wołowiec Liceum Ogólnokształcące Nr IX, Wrocław
 • Marek Moskal Liceum Ogólnokształcące nr II im Powstańców Śląskich, Wrocław
 • Samuel Li Elektroniczne Zakłady Naukowe im. Fryderyka Joliot – Curie, Wrocław
 • Jędrzej Piątek II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, Dzierżoniów

 

Wszystkim laureatom i finalistom konkursu serdecznie gratulujemy.

                              Uczestnicy konkursu po zmaganiach konkursowych wraz z nauczycielami, kolegami oraz uczniami z naszej szkoły wysłuchali wykładu, który poprowadził pan prof. dr hab.  Ryszard Poprawski z Politechniki Wrocławskiej: „Podstawy fizyczne wybranych metod wykorzystania energii odpadowej”

 

                                                                                                                   Małgorzata Kajser – Stysiak