Zwycięzcy szkolnego konkursu internetowego KKM „Obudź swój mózg”

05.04.2018 odbył się szkolny konkurs „Obudź swój mózg” dla klas 1 i 2. Zorganizowany został przez Klub Krytycznego Myślenia i polegał na sprawdzeniu umiejętności weryfikacji i oceniania jakości informacji zamieszczonych w Internecie. Uczestnicy mieli 2 zadania: 1. krytyczna analiza artykułu z internetu, czyli jaka jest jego wiarygodność i autorytatywność 2. znalezienie tekstu lub portalu, który w opinii uczestników spełnia jak najwięcej kryteriów wiarygodnośći. Startowało 10 zespołów, wszystkie wykazały się umiejętnością mądrego korzystania z Internetu.Po długich, więc dyskusjach KKM wyłoniliśmy 3 najlepsze opisy, które najgłębiej i najszczegółowiej udowodniły niską wiarygodność informacji. Zwycięzcami zostali:

I miejsce dla Olgi Kozieł, Kingi Anklewicz z 2c

II miejsce dla Karoliny Nogackiej, Rafała Rejka z 2e

III miejsce dla Jacka Brodackiego, Grzegorza Budy z 1d

Gratulujemy i życzymy zawsze takiego myślenia przy odbiorze informacji medialnych!

KKM: Karolina Byś, Marta Woroniak, Klaudiusz Salamon, Bartłomiej Kozaczenko oraz opiekun Izabela Dmowska