KAROL RAJTER ZWYCIĘZCĄ XI FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ

W XI edycji festiwalu organizowanego przez LO nr XI uczestniczyło 73 wokalistów z dolnoślaskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała Utalentowana Dziesiątka w składzie : Anna Kornafel, Aleksandra Kula, Aleksandra Pęcherz i Karol Rajter. Do finału dostało się 17 osób, w tym Karol Rajter z 3f, który zaśpiewał piosenkę „Perfect” swego idola Eda Sheerana i WYGRAŁ TEN KONKURS!!!! 

Rolę eksperta muzycznego pełniła Pani Magdalena Zawartko,  świetna wokalistka, pedagog emisji głosu w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, która chwaliła u Karola niezwykłą muzykalność, piękną barwę głosu oraz świetnie podparte góry i doły.                                                    

Wyższą Szkołę Filologiczną reprezentowały Pani Magdalena Opala (Specjalista w Dziale Nauczania) oraz Pani  Bayda’a  Nasralla, która wygłosiła prezentację pt. „Only in the UK! British-only customs and traditions”. Gościem XI edycji konkursu była Pani Ewa Szczęch, Dyrektor Wydziału Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych, która wręczyła Karolowi nagrodę specjalną – roczny kurs języka angielskiego w Wyższej Szkole Filologicznej.  Nagrody ufundował Departament Edukacji UM, Wyższa Szkoła Filologiczna i Oxford University Press.                                                                                                                                         

I miejsce LO – Karol Rajter, LO X, „Perfect”

II miejsce LO – Anna Terlecka, LO VIII „Freedom”

III miejsce LO – Maria Jeleń, LO VII, I know where I’ve been

 Opiekunem artystycznym Karola jest pani Katarzyna Łaszkiewicz