Halowy Mistrz Świata z X LO!

W piątek 23 marca gościliśmy w naszej szkole Halowego Mistrza i rekordzistę Świata w sztafecie 4x400m naszego absolwenta – Rafała Omelko!. Najpierw Rafał został zaproszony przez Panią dyrektor Małgorzatę Kaźmierską i Panią wicedyrektor Ewę Piwnik, które przekazały pamiątkowy dyplom. Później już spotkanie z uczniami naszej szkoły, znakomicie z werwą poprowadzone przez ucznia III B Pawła Kierakowicza. Było wiele pytań o początki i przebieg kariery a również i życie prywatne. Rafał w murach naszego szkolnego budynku spędził łącznie 6 lat – pierwsze 3 w ówczesnym Gimnazjum Nr 32 i kolejne trzy w LO Nr X. Zaczynał treningi w UKS Heros z trenerem Jackiem Skrzypińskim, potem MKS MOS Wrocław u trenera Wiliama Rostka, AZS AWF Wrocław z trenerem Markiem Rożejem i obecnie współpraca z trenerem Skrzypińskim. W swojej karierze oprócz 400m biegał także przez płotki a nawet skakał w dal. Bardzo chętnie startował na różnego rodzaju zawodach szkolnych a potem zdobywał medale na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata, na Uniwersjadach. Był także olimpijczykiem w Rio de Janeiro. W życiu jest pracowitym, skromnym człowiekiem. Obecnie na studiach doktoranckich AWF Wrocław. Wszyscy, którzy mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu mogli poznać sportowca wielkiego formatu a jednocześnie fajnego, normalnego człowieka z naszego Liceum.

 DSC_2003-crop.JPG

DSC_2007-crop.JPG

DSC_2015-crop.JPG

DSC_2017-crop.JPG

 

DSC_2025-crop.JPG

DSC_2028-crop.JPG

DSC_2032-crop.JPG

DSC_2042-crop.JPG

DSC_2044-crop.JPG

DSC_2046-crop.JPG

DSC_2047-crop.JPG

DSC_2060-crop.JPG

DSC_2064-crop.JPG