ABSOLWENT LO NR X ZE ZŁOTYM MEDALEM NA LEKKOATLETYCZNYCH MISTRZOSTWACH ŚWIATA !

Polska sztafeta 4×400 m w składzie Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina wywalczyła złoto podczas halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce. Biało-czerwoni czasem 3:01.77 poprawili rekord globu! Dla LO nr X jest to szczególnie ważne wydarzenie, ponieważ Rafał Omelko jest absolwentem naszej szkoły. Jego pierwszym trenerem był Pan Profesor Jacek Skrzypiński (nasz  nauczyciela wychowania fizycznego) i już jako uczeń Rafał  osiągał liczne sukcesy sportowe,  reprezentując  naszą szkołę   m. in. w biegach na 400m i biegach górskich. Aktualnie znów Pan Skrzypiński jest trenerem złotego medalisty.

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć Rafała i gratulujemy sukcesu także Panu Profesorowi  Jackowi Skrzypińskiemu 😀

 

Na zdjęciu: Rafał Omelko drugi od prawej