XIV EDCJA OTWARTEGO MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FIZYCZNEGO IM. BOŻENY KORONKIEWICZ – PODSUMOWANIE II ETAPU

       W dniu 01 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się II etap (pisemny) Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2018. To już XIV raz jesteśmy gospodarzami tego wydarzenia, które organizujemy wspólnie                      z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Konkurs jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Prezydenta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

                W II etapie konkursu uczestniczyli uczniowie z 22 szkół ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska, którzy zmierzyli się         z zadaniami przygotowanymi przez Pana dr Wojciecha Kamińskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego. Koordynatorami części pisemnej konkursu byli:

 • Pani dr Agnieszka Ciżman z Politechniki Wrocławskiej,
 • Pan dr Wojciech Kamiński z Uniwersytetu Wrocławskiego,

                Uczestnicy konkursu po zmaganiach konkursowych wraz z uczniami z naszej szkoły wysłuchali wykładu  Pana dr  hab. Andrzeja Szczepkowicza z Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego – Akcelerator laserowy, czyli jak przyspieszyć światłem elektron”

 

Jury konkursu wyłoniło 11 finalistów, którzy przystąpią do etapu ustnego11 kwietnia.

 Finalistami XIV edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz zostali:

 • Krzysztof Nowak Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej, Wrocław
 • Melania Mieczkowska Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej, Wrocław
 • Rafał Tymków Liceum Ogólnokształcące Nr XIV, Wrocław
 • Jakub Dobrzański I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, Lubin
 • Agnieszka Jażdżewska  I Liceum Ogólnokształcące  im. Juliusza Słowackiego, Oleśnica
 • Kamil Rejman Liceum Ogólnokształcące nr VII, Wrocław
 • Kacper Wołowiec Liceum Ogólnokształcące Nr IX, Wrocław
 • Artur Markiel Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, Wodzisław Śląski
 • Marek Moskal Liceum Ogólnokształcące nr II im Powstańców Śląskich, Wrocław
 • Samuel Li Elektroniczne Zakłady Naukowe im. Fryderyka Joliot – Curie, Wrocław
 • Jędrzej Piątek II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, Dzierżoniów

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a finalistom serdecznie gratulujemy i zapraszamy 11 kwietnia na finał.