XIV EDCJA OTWARTEGO MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FIZYCZNEGO IM. BOŻENY KORONKIEWICZ – PODSUMOWANIE II ETAPU

W dniu 01 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się II etap (pisemny) Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2018. To już XIV raz jesteśmy gospodarzami tego wydarzenia, które organizujemy wspólnie                      z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Konkurs jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Prezydenta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

W II etapie konkursu uczestniczyli uczniowie z 22 szkół ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska, którzy zmierzyli się         z zadaniami przygotowanymi przez Pana dr Wojciecha Kamińskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego. Koordynatorami części pisemnej konkursu byli:

• Pani dr Agnieszka Ciżman z Politechniki Wrocławskiej,
  • Pan dr Wojciech Kamiński z Uniwersytetu Wrocławskiego,

Uczestnicy konkursu po zmaganiach konkursowych wraz z uczniami z naszej szkoły wysłuchali wykładu  Pana dr  hab. Andrzeja Szczepkowicza z Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego – Akcelerator laserowy, czyli jak przyspieszyć światłem elektron”

Jury konkursu wyłoniło 11 finalistów, którzy przystąpią do etapu ustnego11 kwietnia.

Finalistami XIV edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz zostali:

• Krzysztof Nowak Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej, Wrocław
  • Melania Mieczkowska Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej, Wrocław
  • Rafał Tymków Liceum Ogólnokształcące Nr XIV, Wrocław
  • Jakub Dobrzański I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, Lubin
  • Agnieszka Jażdżewska  I Liceum Ogólnokształcące  im. Juliusza Słowackiego, Oleśnica
  • Kamil Rejman Liceum Ogólnokształcące nr VII, Wrocław
  • Kacper Wołowiec Liceum Ogólnokształcące Nr IX, Wrocław
  • Artur Markiel Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, Wodzisław Śląski
  • Marek Moskal Liceum Ogólnokształcące nr II im Powstańców Śląskich, Wrocław
  • Samuel Li Elektroniczne Zakłady Naukowe im. Fryderyka Joliot – Curie, Wrocław
  • Jędrzej Piątek II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, Dzierżoniów

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a finalistom serdecznie gratulujemy i zapraszamy 11 kwietnia na finał.